У стародавньому святі Хеллоуїн переплетені кельтські традиції шанування злих духів і християнські – схиляння всім святим.

Виникнення цього свята обчислюється тисячоліттями. Вночі духи живої природи – друїди, в дубових гаях, на вогнищах приносили жертви злим духам, щоб вони їх благословили.

Хеллоуін - переддень Дня Всіх святих

Дівчата займалися ворожінням, кидаючи у вогонь пару каштанів. Якщо плоди згорали разом, то дівчина буде жити в любові *IN LOVE* та злагоді з судженим, в іншому випадку вони розійдуться. Ворожіння перед дзеркалом давало можливість побачити свого майбутнього нареченого. Найгіршим знаменням вважалося згасла свічка. Кельти вірили, що саме злі духи і прагнуть погасити вогонь в будинку.

Зазвичай за традицією Хеллоуїн святкується в англомовних країнах 31 жовтня, хоча і не є офіційним святом. Наприкінці ХХ століття мода на Хеллоуін виникла в більшості країн Заходу, Східної Європи, та й в усьому світі.

Головний атрибут свята Halloween – «світильник Джека». Він являє собою голову, вирізану з гарбуза з підсвічуванням зсередини, яка символізує завершення збирання врожаю, злого духа і вогонь, відганяє його. Для ірландців символом свята є запалена свічка на вікні. У цей вечір згадують легенди про бронзові голови, маючи на увазі давній звичай кельтів полювання за головами своїх недругів. Фіолетовий і яскраво-оранжевий-традиційні кольори Хеллоуїна.

Хеллоуінський гарбуз

У наші дні від кельтського старовинного свята залишилися тільки забавні традиції. У цю ніч дорослі і діти переодягаються у костюми нечистої сили і влаштовують маскаради. У будинку пахне воском і ладаном. Діти тарабанять в двері і кричать: «Пригощай або пошкодуєш!». Якщо ви відмовитеся принести їм жертву, то ці маленькі «підступні демони» безжально над вами пожартують. Щоб не перетворитися на видобуток мертвої тіні, гасять світло в будинках і одягаються, якомога страшніше, сподіваючись відлякати привидів. Духам виставляють частування, щоб вони не вторглися в будинок. У цю ніч приносяться в жертву тварини і від священного вогню запалюють зимове вогнище в будинку.

У меню свята обов’язково повинні входити пекельні страви і мерзенні коктейлі. Потрібно порадувати всіх запрошених гостей, щоб вони з голоду не з’їли господаря вечірки. ;D Це можуть бути і «відрубані руки і пальці», супчики з «ока», «вуха і ніс» Старого Мертвого Джо, а також різні напої і десерти з «кривавих сердець і отруйних мухоморів». А вранці вас обов’язково розбудить аромат гарбузової каші з вашого нічного трофея.

Древній сенс Хелловіна – це налагодити зв’язок між світом потойбічним і нашим. У цю ніч відкриті ворота і в минуле і в майбутнє. Відьми та демони хранителі цих воріт. У цю ніч людина може осмислити своє місце у вічності.

Залишити коментар

*

Вгору