Одні вважають холериків природженими лідерами, здатними всього досягти в житті. Для інших вони нестримані божевільні, які не можуть зосередитися на проблемі. Якими ж насправді є люди з холеричним темпераментом, які їхні основні риси та як із ними уживатися?

Хто такий холерик і чим він характеризується

Хто такий холерик? Це людина з надзвичайно активним та емоційно запальним темпераментом, схильна до лідерства та домінування.

Холерики – природжені лідери. Вони самовіддано йдуть до наміченої мети, вміють досягати успіху і приводять до нього інших. Холеричний темперамент мають багато відомих людей, наприклад Білл Гейтс, Дональд Трамп і Опра Вінфрі.

Холерик: особливості темпераменту

Які риси характеру в холерика?

У холериків спостерігається висока швидкість реакції нейронів і значне переважання збудження нервової системи над гальмуванням. Усі психологічні процеси протікають у них швидко й інтенсивно. Люди з холеричним темпераментом надзвичайно рухливі, швидкі, неврівноважені й легко збудливі. Вони вирізняються виразною мімікою, різкими жестами, нестриманими рухами і квапливим мовленням.

Характерними рисами холерика вважаються:

 • Прагнення до лідерства.
 • Уміння відстоювати свою думку.
 • Сміливість і завзяття.
 • Рішучість.
 • Енергійність.
 • Цілеспрямованість.
 • Уміння брати на себе ініціативу.
 • Соціальна активність.
 • Відкритість і прямолінійність.

Володарі холеричного темпераменту прагнуть до домінування і сильно зляться, якщо оточуючі виявляють незгоду з їхньою думкою або відмовляються виконувати їхні вимоги.

У спілкуванні з оточуючими холерики різкі й емоційно нестримані. Вони дуже дратівливі й не завжди об’єктивно оцінюють вчинки людей. Зайва прямолінійність, запальність, нетерпимість і неврівноваженість холериків часто призводить до конфліктних ситуацій і робить важким спілкування з ними.

Серед негативних рис холериків:

 • імпульсивність, запальність, різккість, нетерплячість;
 • різкі перепади настрою, нестача самовладання, невміння стримувати емоції;
 • відраза до рутини і небажання сидіти на одному місці.

При зустрічі з труднощами люди такого типу відчувають азарт і легко йдуть на ризик, нерідко переоцінюючи при цьому свої можливості. Вони схильні приймати поспішні рішення, про які доводиться шкодувати. Неврівноваженість холериків погано позначається на їхній діяльності. Люди такого типу приступають до справи з усією пристрастю і самовіддачею, але в процесі роботи запас нервової енергії виснажується. Настає різкий спад діяльності. У зв’язку з цим часто виникають конфлікти з колегами і начальством.

Які риси характеру в холерика

Визначити холеричний тип допоможе опитувальник Ганса Азейзенка або тест на темперамент Олександра Бєлова.

Як жити з холериком і будувати з ним стосунки

Як поводиться холерик?

Людина з холеричним темпераментом – лідер і заводила. Вона дуже товариська, але часто має з оточуючими досить поверхневі стосунки. Пов’язано це з властивою холерику неврівноваженістю та різкістю.

Будувати стосунки з холериком непросто. Особливо складно доводиться батькам дитини з таким темпераментом. На відміну від дорослих дітям складно контролювати свої емоції та стримуватися. З такою дитиною не слід бути надмірно суворим. Станьте авторитетом для неї, доб’єтеся її поваги і навчіться спрямовувати її неприборкану енергію в конструктивне русло, наприклад, на заняття спортом або творчістю. У цьому випадку дитина-холерик виросте сильним і харизматичним лідером, якій легко знайде своє місце в суспільстві.

Співіснувати і будувати стосунки з холериком потрібно, враховуючи особливості його темпераменту:

 • Хваліть його за хороші вчинки і правильні рішення. Не лестіть, а говоріть правду. Від цього він стане більш поступливим і буде готовий вислухати сторонню думку.
 • Не намагайтеся сперечатися, коли холерик напружений і готовий до скандалу. У цьому стані він не прислухатиметься до розумних доводів. Тому краще промовчати і почекати, поки людина заспокоїться.
 • Не накидайтеся на холерика з безліччю докорів. У нього спрацює інстинкт самозбереження і вибухне гучний скандал. Розбирайте проблеми по одній.
 • Пам’ятайте, що характер холериків украй нестійкий. Вони не можуть довго сидіти на одному місці і займатися рутиною. Це стосується всіх сфер життя, включно з роботою.
 • Не доручайте холерику нові завдання, не впевнившись, що він вільний. Люди з таким типом темпераменту на ентузіазмі хапаються за будь-яку роботу, але схильні переоцінювати свої сили і не виконувати поставлені завдання.

Якщо холерик постійно критикує і вказує на неправильні дії, постарайтеся не сперечатися. Найпростіший спосіб позбутися нарікань – попросити критикана розповісти, як треба діяти. У цьому разі він реалізує своє марнославство і буде менше чіплятися в майбутньому.

Хто такий холерик

Вступаючи в любовні стосунки з холериком, важливо враховувати кілька чинників:

 • Не варто гальмувати холерика, сповільнювати і просити почекати до кращих часів. Це призведе до небажаних суперечок.
 • Навчіться сваритися. Холерики часто провокують сварки з коханими, щоб урізноманітнити життя і розважитися. Можете посварити його і навіть гримнути. Будьте готові до бурхливої емоційної реакції.
 • Пам’ятайте, що найбільша загроза вашому коханню – нудьга.

Якщо будете нудні, а спільне життя стане одноманітним, холерик почне шукати нові враження на стороні. Щоб побудувати успішні стосунки й уникнути цього, не вимагайте від холерика любові до рутини і намагайтеся урізноманітнити спільне дозвілля. Будьте готові підтримати будь-яку його витівку, чи то пікнік у найближчому парку, чи то, наприклад, подорож до Африки.

Холерик – сильний тип темпераменту, що відрізняється швидкістю емоційних реакцій.

Завдяки цілеспрямованості, азарту та лідерським якостям люди такого типу мають найбільший серед усіх типів темпераменту потенціал у досягненні успіху. Однак їхня прямолінійність, запальність і нетерпимість часто обертається проти них. Їм важливо навчитися контролювати свої емоції та вибуховий характер, а оточуючим слід приймати холериків такими, якими вони є.

Залишити коментар

*

Вгору