Напевно, у кожної людини (частіше звичайно у жінок) настає мить, коли вона замислюється про зайву вагу. Це може бути пов'язано з:

  • пережитим стресом,
  • гормональними змінами,
  • перенесеними операціями,
  • генетичною схильністю,
  • просто з малорухливим способом життя.

І коли настає той самий момент, коли ми починаємо замислюватися, якою ж має бути ідеальна вага? Існує багато способів розрахувати цю цифру.

Як розрахувати зайву вагу

Можна скористатися он-лайн калькулятором, який не складно знайти в Інтернеті. У ньому вже забитий складний алгоритм обчислень і вам не доведеться сидіти за розрахунками. Все що вам залишиться зробити - це ввести свої параметри, а програма все сама порахує. І чим ширший список особистих даних, тим точніше буде вихідний результат.

Є другий шлях. Він не менш простий. Можна від цифри свого зросту відняти 110. Те, що залишиться і буде вашою оптимальною вагою.

Більш точно можна обчислити ідеальну вагу за допомогою вимірювань ширини кістки, або використовувати індекс маси тіла, який для жінок становить 22,4, а для чоловіків 22,7. Розраховується він дуже просто: берете свою вагу в кілограмах і ділите на зростання в метрах в квадраті. Наприклад, якщо ваш зріст 1,8 м і вага 65 кг формула буде виглядати так: 65 / (1,8 * 1,8) = 20,06. Дане число трохи менше оптимального. Але погодьтеся, мало яка жінка з таким ростом, погодитися важити більше 65 кілограм.

Розрахувати зайву вагуАле, всі перераховані вище розрахунки не враховують кількість переважаючих тканин в організмі. І не варто забувати головне. Що все це лише приблизні числа. У них не враховуються ваші індивідуальні характеристики. Кращим способом для вас це не стояти на вагах зі сльозами на очах дивитися на циферблат, а покрутитися перед дзеркалом. Ваги взагалі покликані для контролю зміни ваги. Не варто мучити себе з приводу 1-2, на вашу думку, зайвих кілограм. У будь-якому випадку завжди потрібно прислухатися до свого самопочуття. Якщо вам добре з тією вагою, яка у вас є, то не варто її підганяти під загальноприйняті цифри.

Визначення оптимальної маси тіла може стати хорошою мотивацією все-таки, щось змінити в своєму раціоні і щоденному режимі. А якщо ви і ведете правильний спосіб життя, допоможе задуматися про виникнення проблем в організмі. У будь-якому випадку треба в усьому знати міру. Як казав один мій знайомий: краще бути рум'яною і веселою пампушкою, ніж озлобленою, блідою, але худою.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору