Складання бюджету є першим кроком у контролі над своїми фінансами. Якщо ви хочете створити бюджет, щоб зрозуміти, куди йдуть ваші гроші або щоб заощадити їх для певної мети, все має бути конкретно. Чим докладніше ваш бюджет, тим корисніше це буде.

Сімейний бюджет

Як же треба вести сімейний бюджет

  1. Поставте собі мету.Знаючи, навіщо вам потрібні гроші, буде простіше утриматися від спокуси витратити їх на щось інше. Не відступайте і не говоріть собі, що заощадите в чомусь іншому. Зробіть мету чіткою і конкретною, наприклад, "заплатити за навчання" або "купити новий автомобіль". Вкажіть точні суми, якщо це можливо.
  2. Слідкуйте за своїми витратами, аж до найдрібніших покупок. Використовуйте різні категорії, такі як побутові, транспорт, розваги, освіта та охорона здоров'я. Зробіть спеціальну категорію для всіх кредитів і платежів за кредитними картками, які у вас є і не забудьте перерахувати пункти, такі як хобі, книги і газети, та інше.
  3. Складіть список доходів. ВикористовуйтеСкладання сімейного бюджету вашу зарплату в якості бази, але не зупиняйтеся на досягнутому. Якщо ви регулярно отримуєте додаткові гроші - додайте їх до списку. Теж саме варто зробити, якщо у вас є депозитний рахунок у банку.
  4. З'ясуйте, який ваш баланс. Якщо витрати значно перевищують ваш дохід, то швидше за все ви користуєтеся кредитами, а це в свою чергу треба буде погашати разом з відсотками. Скорегуйте свій список покупок. Якщо ж обидві статті вашого бюджету приблизно рівні, то ви йдете в правильному напрямку.
  5. Визначте для себе способи скорочення і оптимізації бюджету. Можна менше харчуватися не вдома, відключити кабельне телебачення, замість тренажерного залу зайнятися пробіжкою, закуповувати продукти в оптових магазинах. Все залежить від того, скільки саме вам потрібно заощадити.

Поради та попередження

  • Для створення свого бюджету вам не потрібніЯк вести сімейний бюджет якісь спеціальні навички або обладнання. Почніть з того, що просто записуйте все, що отримали і що витратили.
  • Корегуйте свої фінанси щотижня. Адже бувають нерегулярні покупки і нерегулярні надходження грошей. Не забувайте про заходи, які можуть раптово призвести до витрат.
  • Переконайтеся, що ваш бюджет дозволяє невеликі задоволення. Точно так само як занадто сувора дієта веде до переїдання, повне обмеження веде до поганого настрою або навіть до депресії. Все має бути в міру.
Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору