Частою причиною розлучень стають проблеми з фінансами. Який зв’язок між грошима та коханням і як зберегти баланс цих чинників щасливого життя?

Сфера особистих стосунків і фінанси

Гроші і кохання – два великих мотиватори. Вони допомагають у створенні стосунків і шлюбу, що нагадує або рай, або пекло.

Як пов’язані любов і гроші?

Гроші – стабілізатор стосунків, вони переплітаються з любов’ю в підсвідомості. У міцних і довірчих стосунках партнери готові до спільних фінансових інвестицій. За відсутності визначеності грошовий ресурс спрямований на його власника, а не на спільні інтереси.

Як пов'язані гроші та стосунки

Кілька важливих аспектів зв’язку грошей і кохання:

 • Мудра фінансова поведінка партнерів підвищує відчуття щастя.
 • Відкрите обговорення фінансових питань зміцнює пару.
 • Одружені люди заробляють більше.

Шлюб успішних людей – злиття капіталів. Яскравий тому приклад – союз Міранди Керр і Евана Шпігеля. Дружина внесла до сімейного бюджету $45 млн, зароблених нею особисто. Чи не про таку дружину мріє кожен мільярдер?

За даними видання Prosperity Thinkers, щасливі в коханні люди вміють збирати і заробляти гроші. Одружені мають приблизно вдвічі більше багатства, ніж самотні або розлучені. Сімейна пара матиме приблизно вчетверо більше багатства, ніж вільна людина. Кожен рік шлюбу збільшує капітал сім’ї на 16%.

Засновник Amazon Джефф Безос після розставання з Маккензі Скотт, матір’ю його чотирьох дітей, збіднів на $38,3 млрд. Судячи з його прикладу, після розлучення людина стає біднішою. Гарний привід навчитися поєднувати любов і гроші, чи не так?

Проблеми в парі, пов’язані з грошима

Як фінанси впливають на стосунки? Без відкритого обговорення фінансових питань закохані роблять висновок, що вони розпорядилися б фінансами краще за партнера. Звичка приховувати один від одного великі покупки руйнує довіру. Накопичені борги, кредити і бідність – головні причини розлучень.

Проблеми в парі, пов'язані з грошима

Неправильні дії з грошима призводять до втрати довіри, поваги, відчуття безпеки. Ситуація з грошима і коханням на різних етапах розвитку стосунків може виглядати так:

 • До моменту народження дитини партнери конкурують один з одним і не поспішають об’єднувати бюджети.
 • Після народження дитини партнери не вміють домовлятися, знецінюючи внесок “декретного” партнера в загальний добробут. Так сталося з героїнею Шарліз Терон у фільмі “Таллі” (2018), яка втратила себе в турботі про дітей.
 • Якщо між давніми партнерами немає довіри, у кожного з’являються приховані накопичення. При їх виявленні виникають конфлікти. Саме так вийшло в сім’ї Кріса Тауба (Пітер Джейкобсон) із серіалу “Доктор Хаус”, коли його дружина відкрила таємний рахунок, щоб накопичити йому на подарунок. Хоча її наміри були найкращими, довіру було підірвано, що призвело до розлучення.

Спроби контролювати витрати дружини або чоловіка, відсутність єдності у фінансових цілях – привід для сварки. Багатство також нерідко губить кохання. Люди з тривожним типом прив’язаності купують любов. Подібний сценарій програє Ілон Маск, який казково багатий, тричі розлучений і в 52 роки продовжує шукати свій ідеал.

Подолання проблем із фінансами у стосунках

Люди нерідко вступають у стосунки через гроші або через кохання. Матеріальні союзи менш емоційні, але більш стійкі. При цьому в гармонійних стосунках є і любов, і вміння об’єднати, примножити капітал. Які важливі моменти варто врахувати, щоб питання грошей не вбило почуття? Зверніть увагу на такі спостереження:

 • Навички грамотного бюджетування та ощадливе ведення господарства – новий тренд. Марнотратство зараз не в моді, а господині – навпаки.
 • Уміння відокремлювати свої фінансові бажання від бажань партнера – запорука спокою в домі. Чоловікові складно зрозуміти, навіщо його дружині чергова шубка вартістю як шикарна машина, а їй – навіщо йому потрібен новий спінінг.
 • Спроба в усьому погоджуватися з партнером на початку стосунків через час призводить до краху ілюзій. Що раніше партнери перестануть ідеалізувати одне одного й обговорять питання спільних грошей, то міцнішим буде союз.
 • Уміння розповісти партнеру про реальну картину з фінансами, не прикрашаючи і не приховуючи деталей, – важлива навичка і мужній крок. Відверта розмова, шлюбний контракт, відкритий грошовий баланс – красивий хід. Зрештою не доведеться витрачати мільйони на адвокатів при розлученні. Наприклад, восьмирічний союз Мадонни і Гая Річі коштував королеві поп-музики понад $92 млн.
 • Уміння зіставляти бажання і можливості. Замість того щоб ультимативно блокувати кредитні картки або вимагати у партнера грошей на жадану покупку, необхідно скласти й узгодити спільний бюджет. Актриса і підприємець Габріель Юніон ділить рахунки навпіл із чоловіком Дуейном Вейдом. Подружжя примудрилося встановити партнерські відносини, і їх це цілком влаштовує.
Подолання проблем із фінансами у стосунках

Чоловіки нерідко бояться фінансово незалежних жінок, оскільки гроші – спосіб впливати на партнерку. Багато чоловіків болісно сприймають вихід на роботу з декрету. Терпляче поясніть, що це корисно для сімейного бюджету. Ну а любов і турбота про чоловіка нікуди не подінуться.

Чи повинен чоловік давати гроші жінці? У стосунках із жінкою чоловік має проявляти турботу, повагу та любов. Фінансова підтримка може бути одним із проявів турботи. Якщо обидва партнери позитивно сприймають її, то чоловік може давати гроші своїй жінці. Не тому, що повинен, а тому що може і хоче.

Що ще допоможе домовитися, коли справа стосується грошових витрат у стосунках? Вчіться розподіляти фінансові обов’язки, плануйте великі покупки. Разом збирайте на відпустку, тимчасово відмовляючись від походів у ресторани. Спробуйте відкладати гроші на спільний ощадний рахунок, щоб забезпечити собі щасливу і безбідну старість.

Щоб розібратися у стосунках із грошима, подивіться на свої стосунки з людьми. Ймовірно, вони схожі. Навчіться гармонійно розподіляти фінанси, домовлятися з партнером і вести бюджет. Використовуйте поради та особистий досвід, щоб ці важливі сфери життя не кульгали.

Залишити коментар

*

Вгору