Кожній людині відомий той факт, що сонце дуже шкодить шкірі, а ось про те, чи впливають прямі сонячні промені на зір, мало хто замислюється. А між тим, через вплив ультрафіолету на очі, можуть виникнути дуже серйозні зміни, які можуть призвести до патологічних проблем.

Чи впливають прямі сонячні промені на зір

У ті години, коли сонце не високо, в очі потрапляє максимальна кількість ультрафіолету. Також є небезпекою ті промені сонця, які відбиваються від будь-якої поверхні і потрапляють потім в нічим не захищені очі. Найчастіше, якщо вірити статистиці, на це захворювання страждають сільські жителі, адже вони проводять на сонці набагато більше часу.

Вплив сонця на зірПри наявності у людини синдрому сухого ока, відзначається печіння і біль в очах, з’являється відчуття чужорідного тіла, яке потрапило в очі, в наслідок чого дуже швидко падає зір. Цей синдром розвивається, якщо кількість слізної рідини різко знижується, а також порушується склад цієї рідини.

Через це захворювання можуть виникати досить небезпечні ускладнення, які можуть навіть призвести до часткової, а часом і до повної втрати зору.

Відбувається розвиток *сніжної сліпоти* не відразу. На початку у пацієнта розвивається сльозотеча і страх перед світлом, а в очах з’являється майже постійна різка біль. Це все може призвести навіть до короткочасної втрати зору. Зір через кілька днів відновлюється, однак це не проходить без подальших ускладнень.

Якщо ультрафіолет впливає на очі тривалий час, це може привести до розвитку птерігіума. На початку навіть відсутні скарги на стан, проте дуже добре помітно, що конус кон’юктіви наростає на прозору рогівку. Якщо захворювання прогресує, то відбувається сильне погіршення зору. Після того, як зіниця повністю закривається кон’юнктивою – настає повна сліпота.

Вплив променів сонця на очі

Для захисту очей від прямих сонячних променів, рекомендується носити звичайний крислатий капелюх. Звичайно, ні він, ні навіть темні сонцезахисні окуляри не зможуть гарантувати повного захисту. І хоча такі окуляри стають невід’ємним літнім аксесуаром для багатьох людей, все ж максимальний захист очей можливий тільки в разі використання спеціальних, якісних лінз, в яких є ультрафіолетовий фільтр.

Залишити коментар

*

Вгору