Майбутній мамі дуже може допомогти при пологах вміння правильно дихати. На початковому родовому етапі заощадити свої сили і зберегти спокій дозволить більш глибоке дихання. Так як вагітна під час вдихів і видихів акцентує свою увагу на цей процес, то саме таке дихання змушує її трохи відволіктися від усіх неприємних і больових відчуттів.

Дихання при пологах

Матка при цьому отримує сильний приплив крові, яка дуже багата на кисень, а це в свою чергу позначається на роботі самої матки, а також на самопочуття дитини в кращу сторону. Коли ж перейми починають набувати все більш болючий характер, тоді необхідно замість глибокого дихання застосовувати різні способи поверхневого дихання. Воно дуже добре тим, що має дію природного анальгетика. У проміжках між переймами неквапливе розмірене дихання дозволить трохи перепочити від болю і підготувати себе до наступної стадії.

У другому родовому періоді, коли дитина вже Дихання в першому періоді пологівпочинає просуватися родовими шляхами, породіллі допоможе завчасно не тужитися правильне дихання. Ефективність потуги майже на сімдесят відсотків залежить від того, наскільки правильно набрано й випущене повітря з легенів.

На початковій фазі в першому періоді пологів переважають короткі, рідкі не болісні перейми. Вони тривають секунд п’ять-п’ятнадцять і повторюються хвилин через двадцять. У цей період важливо сильно не хвилюватися, а також відпочивати. Коли перейми приходять, необхідно зробити дуже глибокий вдих носом. Після чого без зусилля, дуже повільно потрібно випустити повітря через рот.

Час, коли вже шийка матки розкривається на чотири-п’ять сантиметрів – називається активна фаза. Інтервал між переймами скорочується до п’яти-шести хвилин. У цей час рекомендується використовувати деякі типи дихання:

  1. «Свічка» – це часте, але поверхневе, так би мовити, дихання, потрібно вдих робити тільки через ніс, а видих – через рот. Чергувати вдих-видих безперервно до тієї пори, поки перейми не закінчаться.
  2. «Велика свічка» – дихати потрібно як би з зусиллям. Вдихати через ніс, але так, як ніби пробивати закладений ніс, а видихати через вузеньку щілинку губ. У такому прийомі дихання беруть участь лише щоки і крила носа. Його потрібно застосовувати, якщо дихання «свічка» не приносить ніякого полегшення.
  3. «Паровозик» – допомагає тоді, коли шийка матки повністю відкрилася. Такий тип дихання необхідний, щоб так би мовити «передихати» перейму. Необхідно використовувати при цьому комбінацію з двох типів. Спочатку «свічку», далі «велику свічку». Наприкінці всієї перейми необхідно дуже глибоко вдихнути носом і видихнути ротом. Це дозволить вирівняти пульс, трохи розслабитися і відпочити перед початком наступної перейми.

Дихання у другому періоді пологів При другому родовому періоді, коли шийка матки відкрилася повністю і дитина почала шлях по родових шляхах, необхідно використовувати своє дихання, щоб потуга не почалася раніше часу. Дихати необхідно дуже часто і не глибоко, при цьому використовувати тільки рот. Так дихають собаки після дуже швидкого бігу. Постійний рух діафрагми вверх-вниз зробить неможливою потугу.

Отже, щоб знеболити потугу потрібно поперемінно використовувати описані вище варіанти дихання. Щоб раніше покладеного часу не тужитися-необхідно дихати як «пес» після марш-кидка. А щоб перейма принесла найбільший ефект треба вдихати так, як при пірнанні в воду, під час самої потуги затримувати як можна довше своє дихання, а після закінчення-видихнути все повітря дуже плавно.

Залишити коментар

*

Вгору