Незважаючи на те, що акушерство та гінекологія зробили безліч якісних етапів розвитку, травматизм при пологах все ще великий. Причин для цього багато, крім цього істотна зросла вірогідність мати дитину у тих пар, для яких раніше це було неможливо, що так само впливає на статистику ускладнень при пологах.

Хто найчастіше має ускладнення при пологах

Розвиток медицини дав можливість мати дітей тим парам, які ще сто років тому про потомство не могли і думати в силу своїх захворювань. Так, діти це дуже добре, але давайте дивитися правді в очі.

Ускладнення при пологах

Сьогодні сімейні пари при планування дітей в першу чергу дивляться на свої фінансові можливості, а не на данину моді і заклики політиків. У багатьох це тенденція Заходу, а в багатьох реалії сучасної економіки. Можна сказати лиш одне, що стиль життя сучасної людини, а саме жінки дуже часто провокує ускладнення при пологах.

Причин ускладнень при пологах безліч, але їх можна згрупувати в такі великі групи ризику, які як правило і відстежують сучасні акушери:

  • Жінки з токсикозами (особливо пізніми)
  • ВІЛ позитивні
  • Вагітні, які очікують двоє і більше діток
  • Вагітні, які завагітніли за допомогою штучного запліднення
  • Вагітні, які мають патології серця, легенів або нирок
  • Вагітні, які мали викидні або перші пологи були передчасними

Хто найчастіше має ускладнення при пологах

Саме ця категорія породіль найчастіше підносить акушером всілякі ускладнення при пологах, які можуть загрожувати життю як породіллі, так і дитини. Кожна з перерахованих груп має свої ускладнення, але все ж їх умовно можна поєднати в кілька груп, які мають свої симптоми, які і треба контролювати, починаючи з 37 тижня вагітності.

Які бувають ускладнення при пологах

Говорячи про ускладнення при пологах важливо розуміти, що вони бувають дуже різноманітними як по складності їх запобігання, так і по післяпологових наслідків. Сучасна медична статистика дозволить умовно ранжирувати ускладнення при пологах за частотою їх прояву:

Розриви. Найчастіше таке ускладнення при пологах виникає у осіб, які перехворіли венеричними захворюваннями, які утворюють рубцювання, як на матці, так і на статевих шляхах. Крім венеричних захворювань причиною розривів може бути занадто швидка родова діяльність, травми, кваліфікація медиків або відсутність тонусу м’язів у породіллі.

Слабка і бурхлива родова діяльність. У медичній практиці найчастіше проявляється саме слабкість родової діяльності, що призводить до того, що матка недостатньо скорочується і дитина не може нормально пройти по родових шляхах. Ускладненням при слабких переймах є те, що у малюка виникає кисневе голодування і щоб цього уникнути породіллі можуть провести кесарів розтин. Рідше зустрічається бурхлива родова діяльність. Зазвичай її можна спостерігати у жінок, які вже мають 2-3 дітей або невеликий розрив між вагітностями.

Які бувають ускладнення при пологах

Передчасне відкриття матки. Результатом такого ускладнення може бути те, що пологи можуть затягнуться до 18 годин. Причиною цього ускладнення часто може стати стрес або вплив подразників, тому як тільки почали сочитися води, треба їхати в лікарню, щоб виключити ускладнення.

Передчасне відшарування плаценти. Це виникає у жінок, які мають проблеми з серцево-судинною системою. Як результат у разі діагностики відшарування плаценти і не можливості зупинити процес, вам можуть провести екстрений кесарів розтин, щоб врятувати плід від кисневого голодування.

Гіпоксія плоду. Це ускладнення при пологах, яке може зробити так, що ваша дитина народиться мертвою, іншими словами вона просто задихнеться. Для того, щоб цього уникнути, медики дуже ретельно контролюють стан плода, у разі тривожних симптомів, вам належить пережити екстрене кесареве.

Вузький таз. Не дивлячись на те, що жінка може з вигляду бути цілком нормальною, але іноді зустрічається така будова тазу, яка гарантовано їй обіцяє ускладнення при пологах, особливо якщо плід великого розміру або лежить неправильно. Зазвичай такі жінки не можуть розродиться через те, що голова немовляти не може пройти через тазові кістки матері. Зазвичай в цьому випадку жінкам пропонують робити кесарів розтин.

Травматизм при пологах

Ну, і напевно саме легендарне серед мам ускладнення при пологах – це перинатальні травми. Це ускладнення при пологах найчастіше відчуває саме немовля. Відбувається травмування малюка в тих випадках, коли він неправильно рухається по родових шляхах і проявляється у вигляді вивихів і деформацій, які з часом минають.

Якщо ви побоюєтеся наслідків при пологах, то варто передчасно лягти в пологовий будинок, щоб перейми проходили в клінічних умовах.

Залишити коментар

*

Вгору