Пологи - один з найвідповідальніших моментів в житті жінки. Деякі жінки вважають за краще повністю довіритися в цьому питанні лікарю, інші ж, навпаки, хочуть знати, що і як їм будуть робити. Напевно, мають рацію і ті, і інші, адже все залежить від характеру. Тим не менш, краще все-таки знати, які саме методики ведення пологів вам можуть запропонувати.

Нормальна тривалість пологів

Ще древні люди помітили, що чим триваліше протікають пологи, тим менше шансів народити здорову дитину. Тоді ж було визначено і терміни нормальних пологів - не більше доби з моменту початку схваток. У наш час нормальною тривалістю пологів вважається 18 годин для первісток і 12 годин для повторнородящих. Практично ж нормальні пологи зараз тривають до 10 годин - триваліші пологи сприяють підвищеної травмування і інфікування як матері, так і дитини.

Стимуляція пологів

Чому пологи бувають затяжними

Буває так, що схватки, розпочавшись, стають рідкісними і непродуктивними, в такому випадку говорять про слабкість родової діяльності. :( Такий стан може виникнути при різних обмінних та ендокринних порушеннях (ожиріння, захворювання щитовидної залози, цукровий діабет), запальних захворюваннях жіночих статевих органів, дуже ранньому або, навпаки, пізньому віці жінки, при перерозтяганні м'язів матки через багатоводдя або великого плоду, двійні і т.д. Буває також спадкова схильність до слабкості родової діяльності.

При слабкості пологової діяльності знижується виділення окситоцину (гормону, що стимулює скорочення матки).

У яких випадках проводиться родостимуляція

Слабкість родової діяльності може бути первинною (рідкісні слабкі схватки з самого початку) і вторинної (нормальні спочатку схватки слабшають в ході пологів).

Родостимуляція потрібна:

  • Якщо в процесі пологів виникла слабкість родової діяльності і слабкі схватки не дозволяють шийці матки відкритися до 2-3 см через шість годин у первісток і через три години у повторнородящих (первинна слабкість пологової діяльності);
  • Якщо в процесі пологів спочатку нормальні схватки стають слабкими і нерегулярними, шийка матки не відкривається тривалий час (вторинна слабкість пологової діяльності).
  • Якщо в процесі пологів відійшли води, а регулярних схваток немає протягом декількох годин;
  • Якщо матка занадто розтягнута через багатоводдя, крупної дитини або двійні;
  • Якщо жінка втомилася і повністю знесилена від схваток.

Родостимуляція пологів

Протипоказання для родостімуляціі

  • Розмір голівки плоду не відповідають розміру таза породіллі;
  • На кардіомонітори ознаки гіпоксії плода (недолік кисню);
  • Плід неправильно розташований в порожнині матки;
  • У матері є рубець на матці після кесаревого розтину;
  • Якщо у матері високий артеріальний тиск.

Як відновити нормальну пологову діяльність

Якщо не відійшли води, лікар розкриває плодовий міхур (амніотомія) - це прискорює схватки. У шийний канал вводять спеціальний гель, який готує шийку матки до пологів, вкорочують її і розм'якшують. Відбувається це, завдяки простагландинам, які міститься в гелі.

Відновлюють нормальну пологову діяльність за допомогою лікарських препаратів (напівсинтетичний окситоцин, позбавлений побічних ефектів, і більш сучасні препарати - ензапрост, простивши). Окситоцин стимулює скорочення м'язових волокон, але не впливає на стан шийки матки, тому посилює біль. *YES* Для того, щоб розслабити шийку матки і зняти біль, вводять спазмолітики (наприклад, но-шпу).

РодостимуляціяНезважаючи на те, що акушери в даний час мають в своєму розпорядженні якісні лікарські препарати для стимуляції пологів, такого препарату, який відтворював би природні схватки потрібної сили і тривалості немає. Тому родостимуляція - це, звичайно, ризик для дитини, але вона все ж не так травматична для нього, ніж процес тривалих пологів.

Родостимуляція проводиться із знеболенням і під контролем стану плода (для цього є спеціальний прилад - кардіомонітор). Для того, щоб запобігти виникненню дефіциту кисню, що надходить до головного мозку дитини (гіпоксію плоду), вводять різні лікарські препарати. Стимулюючі лікарські засоби вводять внутрішньовенно крапельно, підбираючи кожній жінці індивідуальну (мінімальну) дозу і швидкість введення. Лікарі намагаються досягти результату, при якому виникає одна сутичка в 3-5 хвилин, не більше. Тривалість введення таких препаратів не повинна перевищувати 4-5 годин. Якщо родостимуляція не допомагає протягом цього часу, то її припиняють і роблять кесарів розтин.

Профілактика слабості пологової діяльності

Для профілактики слабкості родової діяльності потрібно своєчасно виключити всі захворювання, які могли б її викликати. Тому перед зачаттям або на ранніх термінах вагітності обов'язкова консультація терапевта. У цей же час краще позбавитися від зайвої ваги і вести більш рухливий спосіб життя. До слабкості родової діяльності можуть також призвести порушення режиму харчування, сну і відпочинку вагітної жінки. ;D

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору