Ліберальність сьогодні проникла в усі сфери життя людини. Однією з таких сфер по праву можна вважати сімейне життя. Так вже історично склалося, що зміщення акценту з інтересів суспільства до інтересів особистості привело до того, що багато людей почали приходити до висновку, що одностатеві шлюби можна віднести до розряду норми. Саме ця ліберальність у відношенні того, що можна вважати сім’єю і призвело до того, що багато країн почали узаконювати одностатеві шлюби.

Країни, в яких дозволені одностатеві шлюби

Країни, які визнають одностатеві шлюби

Завдяки політиці ліберальності і терпимості легалізація одностатевих шлюбів, почала свою ходу по країнах Єврозони. Першою з країн, яка виступила з подібною ініціативою, була Данія. Це відбулося в 1989 році. Саме в цьому році на законодавчому рівні було закріплено термін «цивільні союзи», який за своєю юридичною силою в чомусь відповідав всім правам та обов’язкам, які закріплювалися за інститутом шлюбу.

Країни, які визнають одностатеві шлюби

Саме цей прецедент і став початком законодавчого регулювання відносин між особами однієї статі, які живуть, як тепер модно говорити, в «цивільному шлюбі». У слід за Данією одностатеві відносини визнали:

 • Норвегія (1993),
 • Швеція (1995),
 • Болгарія і Ісландія (1996),
 • Голландія (1998),
 • Франція (1999),
 • Фінляндія, Німеччина і Португалія (2001),
 • Бельгія і Хорватія (2003),
 • Люксембург і Нова Зеландія (2004),
 • Іспанія, Канада, Великобританія і Швейцарія (2005),
 • Чехія і ПАР (2006),
 • і замикають перелік країн, що легалізували на законодавчому рівні одностатеві відносини Ірландія (2009) та Аргентина (2010).

Закони про одностатеві союзи

На сучасному етапі вже 13 країн світу мають юридичні норми, які в тій чи іншій мірі законодавчо описують юридичний порядок відносин в одностатевих шлюбах. Ці законодавчі норми в різному ступені регулюють одностатеві відносини. Не дивлячись на можливість укласти такий союз, окремі країни дуже вагомо обмежують юридичні права таких відносин по відношенню з класичним браком.

У відношенні одностатевої любові, найбільш лояльними на законодавчому рівні є: Норвегія, Швеція, Ісландія, Нідерланди, Франція, Португалія, Бельгія, Іспанія, Канада, ПАР. У цих країнах одностатевий шлюб прирівнюється до гетеросексуальному шлюбу і на законодавчому рівні володіє всіма правами, якими володіє звичайний шлюб.

Закони про одностатеві союзи

Болгарія, Фінляндія, Німеччина, Хорватія, Люксембург, Нова Зеландія, Великобританія, Чехія, Швейцарія та Ірландія визнала законом, що одностатеві люди можуть будувати сімейні стосунки, але все ж обмежила їх в правах у порівнянні з браком у класичному розумінні. У першу чергу ці обмеження відносяться до права на усиновлення, зміну прізвища на прізвище чоловіка і ряду матеріальних прав. В іншому ж ці союзи розглядають як один з варіантів побудови відносин між громадянами.

Аргентина знаходиться в стадії легалізації одностатевих шлюбів, тому поки рано говорити про суттєві відмінності з загальноприйнятою практикою. У свою чергу хочеться відзначити, що найліберальнішою по-праву можна вважати Канаду, так як в цій країні гомосексуалісти і лесбіянки можуть зареєструвати шлюб незалежно від своєї національності або громадянства.

Залишити коментар

*

Вгору