Ми схильні приймати наше почуття смаку як належне - поки щось піде не так. Металевий присмак у роті є однією з форм збочення смаку, відхилень від норми. Є багато можливих причин, які викликають металевий присмак у роті.

Причини появи присмаку заліза в роті

1.  Ліки
Ліки є провідною причиною появи металевого присмаку. Типи препаратів, які можуть викликати цей побічний ефект, включають певні ліки від широкого спектру захворювань (Бактеріальні інфекції, захворювання серця, проблеми з тиском, рак, гіпертеріос, артрит, діабет, печія, глаукома, остеопороз, безсоння).

2. Гігієна порожнини рота і проблеми з синусом
Проблеми з зубами і порожниною рота можуть змінити ваше почуття смаку. Зубний наліт, гінгівіт, пародонтит, карієс і абсцеси можуть виробляти неприємний присмак у роті, який може сприйматися як металевий. Захворювання, які викликають сухість у роті, наприклад, червоний плоский лишай і синдром сухості, можуть іноді викликати присмак заліза. Аналогічно, сухість у роті, яка супроводжується процесом старіння, може привести до порушень смаку.

3. Системні захворювання
Багато системних захворюваннь можуть викликати металевий присмак у роті, в тому числі рак, гіперпаратиреоз, ниркова недостатність, цукровий діабет, саркоїдоз, амілоїдоз, дефіцит B-12 і дефіцит цинку.

4. Хвороби нервової системи
Розлади нервової системи можуть потенційно привести до порушення смаку. Проблема може виникнути в головному мозку або в будь-якому місці вздовж периферичних нервів, які контролюють почуття смаку і запаху. Пухлини, запальні захворювання і аутоімунні захворювання, що впливають на центральну чи периферичну нервову систему, можуть бути пов'язані з металевим смаком у роті.

5. Вагітність
Коливання гормонів, які супроводжують вагітність, викликають металевий присмак - повідомили деякі жінки, особливо в першому триместрі.

Металевий присмак у роті

6. Перенасичення металами
Аномально високі рівні вмісту металів в організмі, таких як мідь і залізо, пов'язані з постійним металевим присмаком.

7. Харчове отруєння
Вживання зіпсованої риби - особливо темного м'яса, таких як тунець, скумбрія - може викликати тимчасовий металевий присмак у роті.

8. Алергія
Алергія, як відомо, викликає металевий присмак. Це може бути пов'язано як з місцевим впливом на смак і запах (наприклад, закладений ніс) або вивільнення гістаміну, викликане алергічною реакцією.

У деяких випадках причина металевого присмаку в роті не може бути визначена. Це називається ідіопатичною дисгевзією.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору