Кожна маленька дитина, тільки початківець ходити, активно освоює новий світ, навчаючись ходити, стрибати й падати. Малюки люблять танцювати, плавати і просто активно рухатися – вони підбирають маленькі іграшки, кидають їх, ховають в коробки і кидають їх знову, навчаються перевертати сторінки книжок і робити перші позначки олівцями.

Розвиваючі ігри для дітей

У цей час маленькі діти вперше вчаться таким явищам, як причини і наслідки, починають розрізняти кольори і форми, навчаються зіставленню предметів. *YES*  Малюкам необхідне схвалення дорослих і дуже багато уваги: саме в цей час формується майбутня особистість і перші навички мислення, змушують дітей отримувати все нову інформацію про навколишній «дорослий» світ.

Розвиваючі ігри для ваших дітей

Маленькій дитині, яка навчилася ходити, вже недостатньо просто сидіти на покривалі і грати з іграшками – тепер, коли вона більше рухлива, виникає необхідність у різноманітній фізичній активності. З її допомогою батьки контролюють правильний розвиток моторики у дітей; крім того, фізична активність в окремих випадках може запобігти розвитку надалі дитячої огрядності.

Існує безліч ігор, які не тільки розважають дитину, але одночасно і навчають її. Більшість цих ігор цілком доступно дому, за допомогою навколишніх предметів. Розвиваючі ігри допомагають батькам розвинути дитячу уяву і з користю провести час із дитиною.

Прогулянка: звичайна ходьба різними способами в різних місцях – будь то марширування або підйом та спуск по сходинках – розвивають здатність малюка ходити. Для ходьби можна скористатися музикою з різним темпом, навчаючи малюка впевнено крокувати у взутті і босоніж.

Розвиваючі ігри для ваших дітейІграшковий поїзд: гра з поїздом напевно обрадує дитину і надовго займе його увагу. Іграшковий поїзд можна зробити своїми руками: для цього буде потрібно три або більше невеликих коробки, мотузка, стрічка, пластмасові трубочки і ножиці. Виріжте невеликі дірочки в стінках кожної коробки і закріпіть мотузку на задній стінці першою з коробочок, зав’язавши її кінець навколо маленького шматочка пластмасової соломинки, щоб вузлик не прослизнув всередину прорізаного отвору. Аналогічним чином зв’яжіть всі «вагони» майбутнього «потягу», а довгу стрічку закріпіть в передній частині останньої коробки – за неї триматиметься дитина.

Купання: купання можна супроводити різними розвагами для дитини – для цього буде потрібно пластикова ванночка і дитячі іграшки. *THUMBS UP* Посадіть дитину в порожню ванну, наповніть її водою і запропонуйте дитині іграшки – на їх роль відмінно підійдуть навіть порожні пляшки з-під засобів по догляду за волоссям, спонж.

Розвиваючі ігри на свіжому повітрі

Ігри в грязі: вся активність повинна зайняти 15-20 хвилин. Все, що потрібно для гри – трохи бруду, ложка або лопатка, вода і маленька паличка. Дитину необхідно роздягнути до підгузника або купальника. Найкраще під час гри перебувати в тіні, а не на відкритому сонці. Викопайте трохи бруду за допомогою лопатки або палички, додайте трохи води і запропонуйте дитині створити що-небудь з «матеріалу» – створення своїми руками замків, будиночків і різних фігурок з податливого бруду надовго захоплює будь-яку дитину.

Повітряна куля: оскільки управління звичайним повітряним змієм – заняття дуже складне для малюка, який тільки що навчився ходити, його можна замінити повітряною кулькою, наповненим гелієм, з прив’язаною до нього мотузкою. Закріпіть один кінець мотузки на повітряній кульці, а інший – на зап’ясті дитини. Таким способом маляті буде легше управляти повітряною кулею.

Пошук скарбів: для цієї гри на відкритому повітрі потрібні дрібні предмети, які можна заховати, дитяча лопатка, сито і пісочниця. Сховайте маленькі предмети в пісочниці для малюка, який буде займатися пошуком «скарбів», відкопуючи їх. Дуже корисним може виявитися просте старе кухонне сито, за допомогою якого дитина зможе просівати пісок. У якості «скарбу» можна підготувати дрібні камінчики, пофарбувавши їх блискучою золотою або срібною фарбою – такі предмети дитина знайде швидше і легше.

Дитяча «автомийка»: допоможіть дитині влаштувати власну автомийку – за допомогою відра мильної води, губки, шланга і іграшок, які дитина зможе змити теплою водою.

Розвиваючі ігри в будинку

Розвиваючі ігри в будинкуГру з пошуками скарбу можна організувати і вдома – з допомогою іграшок і «карти скарбів». Сховайте кілька маленьких іграшок, книг і солодощів по всьому будинку і намалюйте карту, яка приведе малюка до «скарбів».

Маленькі діти люблять повторювати за своїми матерями і пекти печиво – як дорослі. Хоча маленьке дитя на кухні часто стає причиною безладу, спільне приготування їжі – відмінне і розвиваюче проведення часу як для малюка, так і для матері.

Одна з найулюбленіших розваг маленьких дітей – споруда власного будиночка з підручних засобів, будь то стільці або покривала, які з невеликою допомогою дорослих перетворюються на «наметовий табір».

Одна з найпопулярніших ігор для дітей та їх батьків – звичайні хованки; *THUMBS UP* дивани і шафи перетворюються на чудове місце для хованок.

Навчальні ігри для дітей

Ігри для маленьких дітей можуть бути не тільки розважальними, але й розвивають одночасно – наприклад, складання пазлів, розфарбовування, проходження намальованих лабіринтів, складання кубиків.

Ігри для розвитку пам’яті

Для гри, яка розвиває пам’ять дитини, буде потрібно кілька видів обгорткового паперу різних кольорів і візерунків, картки, клей, ножиці, чистий папір і шпильки. Розріжте обгортковий папір на квадрати, зробивши кілька наборів з двох квадратів з однаковими квітами або візерунком. Приклейте кожен з квадратів на картку і розкладіть картки чистою «сорочкою» вгору. Поступово малюк навчиться, відкриваючи окремі картки, запам’ятовувати колір і розташування квадрата, підшукуючи відповідну пару для кожної картки.

Навчання рахунку

Ця гра – відмінна можливість для маленької дитини розвинути базові навички рахунку. Рахуйте з дитиною все – сходинки, іграшки, чашки, вікна та двері в будинку, столові прилади.

Пошуки кольору

Покажіть дитині червоний колір і потім запропонуйте їй за певний час знайти в будинку який-небудь предмет червоного кольору. Пошуки кольорових предметів на час перетворять гру в захоплююче змагання.

Ігри для розвитку пам'яті

Пошуки предметів

Настільки ж цікавими для маленької дитини можуть стати пошуки предметів не певного кольору, а певної текстури: розкажіть дитині, чим відрізняються бавовна, папір, гума, пластмаса, і запропонуйте їй відшукати предмети, які виготовлені з певних матеріалів. ;D

Спів

Співайте дитині прості пісеньки – зазвичай маленькі діти добре сприймають простий ритм і навіть повторюють його самі. Голос матері завжди діє на дитину заспокійливо.

Малювання

Заняття, якими маленькі діти насолоджуються найбільше – це малювання і виготовлення чого-небудь своїми руками, звичайне малювання олівцем або фломастером, ліплення з пластиліну – заняття не тільки розважальне, а й розвивають дитячу моторику.

Залишити коментар

*

Вгору