Це питання швидше риторичне, тому що про те, як часто потрібно приймати душ, напевно, знає кожна людина. Існують правила гігієни, яких просто необхідно дотримуватися. Винятком з цих правил можуть стати тільки гострі інфекційні захворювання. При них протипоказані водні процедури.

Як часто потрібно приймати душ

Якщо людина збирається прийняти душ, то їй не варто ні в якому разі тиранити свою шкіру дуже грубими очисними засобами. Наприклад, грубу мочалку використовувати рекомендується тільки один раз в тиждень. Те ж саме відноситься і очищувальних скрабів. Жорсткий вплив на шкіру призводить до того, що захисна плівка тіла руйнується.

Необхідно користуватися засобами для душа не частіше ніж один раз на два дні. Але, звичайно, якщо у людини важка, пов’язана з великими фізичними навантаженнями робота, то може знадобитися більш часте використання різних миючих засобів. Не варто забувати, що будь-які гелі для душу є дуже агресивними засобами, які здатні зруйнувати мікрофлору шкіри. Всі розрекламовані гелі для душу дуже сильно пересушують шкіру.

Після фізичних навантажень і в спеку приймати крижаний або контрастний душ не рекомендується. Це може дуже негативно позначитися на здоров’ї. Гарячий душ також особливої користі організму не принесе. Найоптимальніший душ – це душ помірної температури. Вранці можна приймати більш прохолодний душ, щоб підвищити тонус, а от увечері температуру слід збільшити, щоб можна було трохи розслабити організм.

За одну водну процедуру душ приймати слід не довше п’ятнадцяти-двадцяти хвилин. Вранці цілком досить і п’яти хвилин, а ідеальний час для вечірнього душа – це п’ятнадцять хвилин. Не варто забувати і той факт, що водопровідна вода не скрізь відрізняється високою якістю, тому слід обов’язково використовувати пом’якшувальні шкіру лосьйони і креми. Після душу треба обов’язково наносити на тіло зволожуюче молочко і відпочивати перед сном приблизно десять хвилин. Це особливо актуально при сухому типі шкіри.

Фахівці рекомендують приймати душ двічі в день – вранці, після пробудження від сну і ввечері перед сном. Але це не означає, що якщо виникає потреба в душі протягом дня, то потрібно нехтувати ним. Навпаки, водні процедури необхідно проводити в міру необхідності. Найголовніше в цьому випадку – це користуватися хорошими миючими засобами та використовувати рекомендації, зазначені вище.

Частота прийому душу

Крім основної функції очищення, душ виконує ще й лікувальну функцію, яка ґрунтується на термічних і механічних властивостях струменів води. Звичайно, встановити вдома такий спеціальний лікувальний душ може далеко не кожен, але ж завжди можна вирватися на тиждень-другий для проходження необхідних оздоровчих процедур.

Залишити коментар

*

Вгору