Щоб навчити дитину говорити, до того ж говорити правильно, необхідно починати читати йому книжки ще з пелюшок. Сюсюкати з дитиною дуже небажано. Якщо дитина з перших місяців починає контактувати з батьками за допомогою звуків, це не можна ігнорувати. А щоб дитина навчилася швидше розмовляти, слід дотримуватися дуже простих рекомендацій.

Як навчити дитину говорити

Найголовніше – це розмовляти з дитиною. Необхідно описувати їй свої дії, наприклад, зараз мама робить сік, який ти будеш пити. Слід повторювати звуки за дитиною. Незважаючи на те, що у малюка в арсеналі є тільки слово *агу*, йому обов’язково треба показувати, що батьки реагують на його слова. Тоді це буде для нього хорошою мотивацією для того, щоб частіше розмовляти.

Малюкові треба задавати питання і чекати його відповідної реакції, навіть якщо вона виражається бурчанням або сміхом. Головне, проявляти інтерес до кожної відповіді, наприклад, після його реакції, запитати *Серйозно?* Або *Як ти цікаво розповідаєш!* Якщо розмовляти з дитиною таким чином, вона почне говорити раніше своїх однолітків.

Показуючи малюкові на різні речі, слід позначати їх колір і якості, наприклад, зелений м’ячик, кругла кулька і т.д. Але, якщо спочатку показати форму предмета руками, а потім показати його і назвати, то буде набагато краще. Форму слів слід вживати правильну, виражатися чітко. Якщо в дитячій мові вже є кілька звукових слів, обов’язково слід їх за ним повторювати, додавши після цього правильне слово. Наприклад, коли дитина показує на поїзд і вимовляє – туууу – необхідно відповісти – Так, туууу, поїзд.

Пестливі і зменшувальні форми використовувати не варто. Всім дітям треба чути, як по-справжньому звучать слова, тоді в майбутньому вони будуть їх вимовляти правильно. І, звичайно, з маленькими дітьми необхідно читати книги. Розглядаючи в них картинки, треба у малюка питати – *А де кішка?*, Ну або якийсь інший звір, в залежності від книги. Прості віршики слід читати навіть зовсім крихітному немовляті, так би мовити, для загального розвитку.

Маленьким дітям дуже важливо чути різні пісеньки та колисанки у виконанні мами. Кожному малюкові це дуже подобається, не тільки через ніжну мелодію, а й з-за ритмічно повторюваних слів.

Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору