Якщо вірити статистиці, то практично половина людей дуже сором'язливі. На думку психологів, це одна з найважчих і популярних проблем у відносинах між особистостями. Сором'язливість - це властивість характеру, яке полягає в спробі людини сховатися від людей через свою внутрішню уразливість і вразливість.

Як побороти сором'язливість

Через те, що контакти з іншими людьми обмежені, сильно гальмується розвиток в професії і кар'єрі. Нескінченне копання в собі, самоїдство і самозвинувачення тільки підриває здоров'я людини. Її енергія витрачається даремно, і замість здійснення якихось вчинків, сором'язлива особистість тільки переживає. Дуже часто сором'язливість прирікає на самотність, в найгірших випадках - втрачається життєвий сенс, і людина може довести себе до суїциду.

Причинами сором'язливості можна назвати деякі фактори:

  1. Навішування ярликів - якщо людина вважає сама себе сором'язливою, або ж такою його вважають оточуючі, то вести себе інакше важко психологічно.
  2. Слабке самовираження - більш характерно для шкільної пори, коли діти вважають себе нікому не цікавими і намагаються наслідувати іншим.
  3. Самозамилування - перебуваючи серед людей, людина всю свою увагу зосереджує на собі, виділяючи неправильні дії, і цим створює собі зайве занепокоєння і починає сумніватися у своїх вчинках.

Як же подолати сором'язливість?

  • Між невпевненістю в собі і сором'язливістю проглядається прямий зв'язок. Для того, щоб свою самооцінку підвищити, не варто весь час порівнювати себе з іншими, а прагнути стати краще когось - не слід зовсім. Ідеальних людей не існує, і не варто себе підганяти під вигадані стандарти. Варто взяти на замітку, що оцінювати себе має право тільки сама людина, а не хтось інший.
  • Обов'язково треба спілкуватися з незнайомими людьми! Просто підійти до першого зустрічного і поцікавитися, де знаходиться супермаркет, аптека або банально запитати, котра година.
  • Щоб позбутися від сором'язливості необхідно розвивати свою комунікабельність і товариськість - бувати більше на людях, збільшувати свій словниковий запас і вчитися формулювати свої думки.
  • Треба звільнити себе від м'язових затискачів - необхідно згадати, які м'язи в моменти сором'язливості напружені найбільше. Варто навчитися розслаблятися і тоді можна управляти собою.
  • Психологія сором'язливості полягає в тому, що якщо уникати ситуацій, які її викликають, це призводить лише до поглиблення проблеми. Необхідно йти назустріч всім внутрішнім страхам, а не тікати від них. І лише після цього боязкість залишиться назавжди в минулому.
Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору