Колись ми всі вірили в існування Діда Мороза. Однак, цей добродушний дідусь в червоному вбранні насправді не існує. Так навіщо ж брехати своїм дітям, тоді як ми їх вчимо бути завжди чесними? Коли слід розкрити правду і чи потрібно дозволяти дитині вірити в Діда Мороза?

Чи потрібно дозволяти дитині вірити в Діда Мороза?

Чи необхідно своїм дітям говорити правду? Напевно, все ж не варто. Адже малюки живуть у своєму полуреальном, напів-магічному світі, в якому багато розмовляють фей, собак, драконів, а також привидів і героїв мультфільмів і коміксів. Потреба дитини в чудесах – це в деякому роді своєрідний захист від зовнішнього світу, реальність якого дуже жорстока. Немає абсолютно ніяких причин для того, щоб змушувати дітей * стояти твердо на землі *, в той час, коли вони ще зовсім крихти. Хіба ми обманюємо свого малюка, коли читаємо йому казку або включаємо йому мультики?

Звичайно, дорослі вважають, що важко повірити в історію з Дідом Морозом. Але для діточок немає нічого дивного і незвичайного в тому, що бородатий добряк, який живе на небі, часом прогулюється в запряжених оленями санях, і всього за одну ніч може доставити подарунки всім дітям на планеті. Їм це здається таким же нормальним, як і маленькі мишки, що обмінюють їх випали молочні зубки на монетку, або ж настінні годинники, розкидають шоколадки. А коли малюк бачить надворі йдуть один за одним п’ятьох Дідів Морозів і дивується, то найкраще пояснити йому це так: це всього-навсього переодягнені до свята люди, а ось справжній Дідусь Мороз з’являється тільки тоді, коли він спить.

Продовжувати підтримувати дитячу віру в новорічного персонажа можна до тих пір, поки це *спрацьовує*. Є три ситуації, з якими батьки можуть зіткнутися, і в яких вони вже замислюються над тим, чи не сказати дитині правду:

  • Малюк ще зовсім маленький, а хтось із старших дітей йому заявив, що насправді не існує Діда Мороза. Якщо вашу дитину це сильно засмучує, то можна підбадьорити його і сказати, що деякі люди просто не вірять у Діда Мороза, але ви в нього вірите. Продовжуючи дотримуватися таку традицію, ви задовольните цікавість малюка.
  • Дитина трохи підріс і почав вам задавати питання – якщо дитина вже допитується, стало бути він має на це вагомі підстави, може бути навіть він вже все сам зрозумів. Коли це відбувається в п’яти-шестирічному віці, краще звичайно розповісти правду. Це його розчарує небагато, проте, такий варіант набагато краще, якщо він буде почувати себе ідіотом в класі, де все вже перестали вірити в Діда Мороза.
  • Якщо дитина старше шести років продовжує вірити в Діда Мороза, то існує небезпека, що в один прекрасний день над ним посміються його товариші і будуть поводитися з ним, як з дурним, маленькою дитиною. У цьому випадку він може і образитися на вас. Тому, краще розповісти йому заздалегідь, що люди не літають по небу на санях, що не спускаються в камінну трубу і т.д. Але, якщо він хоче ще трохи в це вірити, то йому ніхто не забороняє цього робити. Хай знає правду і вже сам вирішує, вірити в Діда Мороза в глибині душі або викреслити його зі свого серця назавжди.
Залишити коментар

*

Вгору