Практично в кожній компанії, фірмі або організації існують правила внутрішнього розпорядку і зовнішнього вигляду співробітників. У деяких випадках такі вимоги досить суворі, в інших увага до ділового одягу співробітників досить незначна. І все ж, будь-якій жінці, яка працює у сучасній діловій сфері, просто необхідно пам’ятати про базові правила дрес-коду. Такі правила мають відношення не тільки до вибору ділового одягу, але й до загального зовнішнього вигляду.

Дрес-код для ділової жінки.

Презентабельність зовнішнього вигляду багато в чому залежить від зачіски. У діловому середовищі надають перевагу зачіскам з акуратною укладкою. І це абсолютно не залежить від довжини волосся жінки. Макіяж зобов’язаний бути непомітним – європейським або а-ля натур. Головною метою такого макіяжу є підкреслення природної жіночої краси. Косметика повинна бути використана в мінімальних кількостях, і повинні переважати м’які пастельні відтінки. Манікюр теж повинен виглядати акуратно і непомітно – ніякого яскравого лаку! За вимогами дрес-коду прикраси не повинні бути масивними і яскравими. Вони не повинні привертати до себе підвищену увагу. Абсолютно неприпустимий пірсинг на обличчі. Загалом, надягнутих прикрас повинно бути якомога менше.

Якщо у діловому костюмі присутні спідниця (або взагалі сукня), то ноги повинні бути обов’язково захищені колготками, незважаючи на пору року, так як вид голих ніг – це неестетично. Взуття треба вибирати на невисокому каблуку або взагалі без нього. Якщо взуття з відкритими носками і п’ятами заборонена, жінці необхідно мати на робочому місці змінну пару, яка буде відповідати вимогам. Згідно з дрес-кодом, діловий одяг орієнтований на класичний строгий стиль, що саме по собі має на увазі повну відсутність мінімальних довжин, прозорих тканин, відкритих плечей і глибоких декольте. Перевага віддається суворим спідничним і брючним костюмам, а так само платтям класичного крою, з мінімальним використанням елементів декору. А якщо мова йде про тканини і кольори одягу, то тут, як і в усьому діловому стилі, колірна гамма повинна бути спокійною і непомітною. Колір, в принципі, може бути будь-який, але обов’язково приглушеного відтінку.

Але якщо поглянути на це все з іншої сторони, то правила дрес-коду не дуже і складні. Якщо такі вимоги чи обмеження до зовнішнього вигляду у вас викликають дискомфорт, погляньте на це все з іншої точки зору. Справа в тому, що ці строгі на перший погляд правила, були придумані тільки з однією метою, а саме для того, щоб співробітники могли працювати більш ефективно, не відволікаючись на дрібниці і не відволікаючи інших.

Мітки: ,
Залишити коментар

*

Вгору