Ехінацея вже давно використовувалися індіанцями в лікувальних цілях, і тепер повертає собі значимість, тому що витяги з її коренів були визнані ефективними у зміцненні імунної системи. Це робить ехінацею джерелом сильнодіючих препаратів для використання у боротьбі зі СНІДом та іншими недугами.

 

Користь ехінацеї

 

Майже 25% з препаратів, які ми використовуємо, мають в основі рослини. Наука підтверджує багато традиційних видів використання ехінацеї, плюс кортизон,який міститься в рослинах, проявляє особливу активність, також відомі інсектицидні, бактерицидні та імуностимулюючі властивості. Більше 200 фармацевтичних препаратів виготовляються з ехінацеї, в тому числі екстракти, мазі і настої, що використовуються для ран, герпетичних висипань, виразок, інфекцій.

екстракт ехінацеїБільшість фармацевтичних компаній використовують екстракти надземної частини і коренів ехінацеї. Вони використовуються для стимуляції неспецифічних захисних механізмів при інфекціях і хронічних запаленнях. Стверджується, що компоненти, які несуть відповідальність за стимуляцію імунної системи, можуть бути ефективними тільки у вигляді ін’єкцій. Але недавнє німецьке дослідження, показало значний ефект і при пероральному застосуванні всіх різновидів екстрактів ехінацеї. Ведуться дослідження для відкриття раніше не відомих активних компонентів.

 

Наприклад, корінні американці при укусі отруйної змії жували листя і коріння рослин. Проковтнувши сік, пережовану масу накладали на місце укусу і пускали кров, щоб висмоктати отруту. Таким чином вже через 2-3 дні пацієнт був повністю здоровий.

Велика кількість досліджень показує, що ехінацея перешкоджає утворенню ферменту гіалуронідаза, який руйнує природний бар’єр між здоровою тканиною і небажаними Лікувальні властивості ехінацеїпатогенними організмами. Тому, ехінацея допомагає організму підтримувати свою лінію оборони від небажаних загарбників, особливо вірусів.

 

Ехінацея відмінно стимулює імунну систему організму боротися проти більшості інфекційних і запальних захворювань, протидіє гнійним утворенням, і покращує травлення. Зокрема, вона діє проти патогенних інфекцій, стимулюючи вироблення лейкоцитів.

 

Серед побічних ефектів застосування ехінацеї відзначають легке поколювання в кінцівках, невелике подразнення в горлі і світлочутливість.

Залишити коментар

*

Вгору