Корисні властивості мати-й-мачухиНапевно, кожен з нас знає історію, завдяки якій ця рослина, отримала свою назву. Вважається, що тепла і бархатиста сторона листя символізує тепло матері, а холодна і дуже гладка сторона-це символ відчуженості мачухи.

Проростає мати-й-мачуха навесні однією з перших серед лісових, польових і гірських рослин, і її квіти розпускаються набагато раніше, ніж проростуть листя. Квіточки невеликі, жовтого кольору, сильно нагадують всім відомі кульбаби, тільки на відміну від кульбаб мають низьке стебло, від сили сантиметрів 20, і листя за формою нагадують серце, низ яких покривають білі волоски, а верх самий звичайний і рівний.

Це одна з найкращих рослин серед усіх, що застосовуються в народній медицині для лікування грудних і легеневих хвороб, і в перекладі з латинської називаються дослівно “кашлегон”, що є найкращою характеристикою лікувальних властивостей мати-й-мачухи.

При лікуванні ангіни, бронхіту, туберкульозу легенів та грипу використовують відвари, що сприяють відхаркуванню, розріджують мокротиння і навіть протизапальну властивість. Так само можна вдатися до такого відвару і при проблемах з кишково-шлунковим трактом, нирками і печінкою.

Мати-й-мачуха в народній медицині

Дуже сприятливу дію приносить свіже листя. Воно прикладається до фурункулів, саден і подряпин, а щоб пришвидшити процес “дозрівання” мозолів, наривів і карбункулів – слід подрібнити листя до стану кашки, прикладаючи до проблемних місць тільки через два-три шари марлі. Якщо на тілі є невеликі ранки, укуси, то на допомогу прийде сік, вичавлений з свіжозібраних листків. Навіть у сухому вигляді мати-й-мачуха дуже корисна. Чай, приготовлений з сухого листя допоможе впоратися з відсутністю апетиту і має тонізуючу властивість.

Але, як і в будь-яких ліків, мати-й-мачуха має протипоказання. При порушеннях менструацій, вагітності та годуванні дітей вдаватися до лікування цією рослиною категорично забороняється. І при великих дозах речовини, що містяться в ній стають токсичними і можуть завдати шкоди. Курс даного лікування НЕ довгостроковий, тому більш двотижневого терміну застосовувати його не рекомендується.

Залишити коментар

*

Вгору