Дуб – це гарне, велике листопадне дерево з сімейства букових, яке живе іноді більше тисячі років, при висоті майже в п’ятдесят метрів і з товщиною, що досягає двох метрів у діаметрі. Цвітіння відбувається в кінці весни, плоди якого виростають тільки з жіночих квітів і дозрівають ближче до осені. Росте в основному в Європі, складаючи більше 3% всіх зелених насаджень. Слов’яни, а також стародавні греки і римляни вважали це дерево священним, яке не можна було навіть зламати, не кажучи вже про вирубку, яка суворо каралася.

Корисні властивості кори дуба

У народній медицині використовуються всі компоненти дерева, але особливу увагу завжди приділялася саме корі дуба. Але використовувати можна тільки кору стовбура і гілок дерева, яка не досягла двадцятирічного віку.

Всі препарати мають Кора дуба протизапальну, терпку і протигнильну функцію. Основна частина речовин кори – це танін, який при з’єднанні з білками утворює захисну плівку, яка охороняє тканину від подразнень і призводить до зменшення болю і запалення.

Застосовують кору різнобічно. При різних шкірних захворюваннях, таких як опіки, пітливість ніг, виразки або незагойні рани, вагінальних запаленнях, застосовують настій кори зовнішньо. Також вона сприяє лікуванню захворювань, пов’язаних з порожниною рота. Якщо кровоточать ясна, або запалилися мигдалини, а так само при неприємному запаху з рота завжди на допомогу прийде настій з кори дуба для полоскань. Також дуже популярна мазь, яку використовують при обмороженнях і опіках. Відвари на основі кори дуба застосовують при проносах, при сильних менструаціях у жінок, отруєнні грибами, а також при хворобах селезінки і печінки, шлунка і дизентерії.

Кора дуба в народній медицині

Можна сміливо сказати, що кора дуба просто незамінна в народній медицині і її корисні властивості потрібні практично при кожному другому захворюванні організму. Але дуже довго застосовувати все ж не рекомендується, особливо треба враховувати, що при геморої і сильних запорах застосування внутрішньо протипоказано, так само, якщо полоскати рот регулярно-це може погіршити і порушити нюх. У будь-якому лікуванні має бути присутня міра, тоді в найкоротші терміни можна позбавити себе від безлічі недуг, незавдаючи шкоди своєму організму.

Залишити коментар

*

Вгору