Позаду найінтенсивніший четвертий місяць вагітності розвитку плоду. У своєму календарі вагітності ви можете відзначити своєрідний рубіж. Особливих причин для цієї позначки немає, але вона все ж буде символічна, оскільки перед початком наступного місяця ваш малюк збільшився на 50% і фактично знайшов людський вигляд, крім цього ви вже бачили на УЗД, що всередині вас дійсно живе маленький чоловічок, а деяким навіть пощастило відчути його дотик.

Дев’ятнадцятий і двадцятий тиждень вагітності

Істотних подій на п’ятому місяці вагітності вам і маляті переживати не доведеться, оскільки малюк поступово вдосконалює свої органи, освоює рефлекси, активно крутить голівкою і махає ручками. Причин для такої рухової активності багато, але найголовнішою по праву варто вважати, що на цьому етапі малюк володіє максимальним простором для руху і розробки своїх суглобів.

П'ятий місяць вагітності

На 19-20 тижнях вагітності свого розвитку малюк активно трудиться над розвитком волосся, закінчує розвиток зубів, шкіра малюка виділяє первородну змазку, яка виконує захисні властивості. На цьому етапі свого розвитку, малюк трохи затихає і багато часу йде на тестування органів дотику, суглобів і внутрішніх органів. Настає період тонкого «налагодження» всього, що було створено за минулі місяці вагітності. До кінця двадцятого тижня вага плоду досягає 300 грам, а довжина від верхівки до попки близько 25 см. Ще в кінці цього тижня ваш малюк активно пісяє, виділяючи в анатомічну рідину від 7-14 мл сечі.

Для вас же цей період вагітності буде дуже насиченим, так як вам треба буде вибрати школу для мам, куди рекомендуємо вам ходити разом з майбутнім татом. Від такої підготовки можна відмовитися, але практика показала, що пари, які пройшли підготовку мають менше ускладнень під час пологів.

Серед анатомічних змін ваша плацента почне міграцію вгору, звільняючи шийку матки. З кінця двадцятого тижня вагітності, ви почнете відчувати ворушіння малюка. Спочатку це буде нагадувати тремтіння і бурчання, але з кожним наступним тижнем, ви будете все виразніше їх відчувати.

Дев'ятнадцятий тиждень вагітності

На 20 тижні вагітності більшість акушерів призначають друге обов’язкове УЗД. На даному дослідженні ретельно вивчається будова малюка. Крім цього, якщо вам пощастить, то на цьому тижні вагітності лікар зможе вам повідомити стать малюка.

Двадцять перший тиждень вагітності

На цьому тижні маля трохи відпочиває і почне роботу над внутрішніми органами. До кінця двадцятого тижня вагітності у малюка вироблялися тільки червоні кров’яні тільця, але на цьому тижні почнеться робота над білими кров’яними тільцями, які відповідають за придушення інфекцій. Крім цього двадцять перший тиждень вагітності по праву можна вважати періодом запуску травного тракту. Зараз малюк навчиться ділити анатомічну рідина на воду і цукор та пропускати їх через всю систему. Це є сигналом для активного розвитку прямої кишки, так як дуже скоро знадобляться її функції.

Не дивлячись на те, що малюк вельми активно рухається, він починає вибирати для себе улюблену позицію, яку найчастіше він залишить для кінця цього триместру. З цієї позиції акушери зможуть говорити про сідничне або тазове положення плоду. До кінця цього тижня малюк набирає у вазі до 370 гр, а от зростання істотно не змінюється і може зберегтися в межах 25 см.

Обсяг анатомічної рідини становить близько 500 мл, більшою частиною якої є сеча плоду. На даному етапі дуже важливо, щоб нирки малюка почали самостійно фільтрувати сечу, так як недостатня фільтрація може призвести до олігоамніосі (коли мало анатомічної рідини), а надмірна фільтрація може спровокувати гідрамніосію, яка провокує розрив навколоплідного міхура і призводить до передчасних пологів.

Двадцять перший тиждень вагітності

Кінець цього тижня вагітності змусить маму обирати нову позу для сну. В ідеалі вам доведеться навчитися спати на боку, можливо підкладаючи подушку ще й під живіт. Причиною такої рекомендації служить те, що матка до п’ятого місяця вагітності починає розтягуватися і змінює форму, як результат, лежачи на спині або напівсидячи, вона чинить тиск на нижню порожнисту вену, яка забезпечує дитину киснем. В ідеалі на п’ятому місяці вагітності вам треба активно рухатися, так як це буде корисно вам обом, можливо варто піти на аквааеробіку або фітнес для мам.

Двадцять другий і перша половина двадцять третього тижня вагітності

Цей тиждень для малюка подарує можливість розрізняти і визначати звуки, наприклад, малюк, навчиться реагувати на ваш голос, і буде чітко розуміти, хто з ним говорить, мама або тато. Ще ви навчитеся розуміти, що відбувається з малюком, коли він лякається звуків, а коли звуки викликають у нього інтерес.

Серед удосконалень, які будуть вироблені на цьому етапі вагітності варто згадати запуск кишечника. Як результат його пуску в ньому починають формуватися перші первородні какашки, які називають меконій. Крім цього малюк активно досліджує світ навколо себе, пробуючи себе ж «на зуб». Однією з причин такої поведінки можна вважати ускладнення нервової системи, яка почала формувати базові зв’язки нейронів, які малюк буде використовувати в своєму подальшому розвитку і проявить їх після пологів, коли почне досліджувати світ.

Малюк на цьому етапі вагітності важить близько 420-425 г, а його зріст становить близько 28 см.

Двадцять другий тиждень вагітності

Для мами знову починається складний період вагітності, так як матка істотно збільшилася в розмірах і почала тиснути на легені і шлунок. Як результат на даному етапі майбутня мама може відчувати печію, а в разі, якщо ви «їли за двох» і розтягнули собі шлунок, то до вас може повернутися ще і блювота, як результат нетравлення їжі.

Серед позитивних моментів, які порадують вашого чоловіка – це збільшення статевого потягу. Як би ви не переживали за долю свого плоду, але все віддавайтеся плотському потягу, так як це забезпечить кровопостачання статевих органів і дозволить вам насолодитися новими оргастичними відчуттями. Крім сексу, який упевнено повернувся у ваше життя, ви дуже явно відчуєте стусани свого дитинчати, який тепер набрався сили і може робити їх відчутними для вас.

Залишити коментар

*

Вгору