Що робити з немовлям, яке плачеАбсолютно всі новонароджені малюки плачуть, більше того, навіть ридають. І навіть сама спокійна дитина плаче приблизно дві години на день. Адже плач - це єдиний засіб, за допомогою якого дитина може повідомити батькам, що у неї щось болить, що їй самотньо або незручно. Дитина ще не в змозі щось сказати, тому змушена висловлюватися так, як вміє. Щоб розібратися в причинах дитячого плачу, іноді достатньо всього лише прислухатися до нього.

Дитина здатна розкричатися тому, що вона захворіла чи відчула дискомфорт. Кажучи іншими словами,їй може бути душно, прохолодно або вона просто забруднила підгузок. Не менш звучно вона плаче по причині голоду, втоми або нудьги. Плач, що то пришвидшується, то вщухає говорить про те, що карапуз голодний і його пора годувати. Коли малюкові боляче, він вже не просто плаче, а ридає, переходячи на завивання і вереск. Якщо в плачі дитини з'являються сердиті нотки, значить вона намагається наполягти на чомусь, мабуть вона втомилася або, навпаки, засумувала. Окремо варто відзначити і кольки, уникнути яких не вдалося жодному новонародженому. Коли малюка мучать кольки, плач нагадує вереск, а крім плачу малюк виробляє ручками характерні рухи. Боротися з кольками допомагає правильне годування, найкраще годувати дитину кожні дві години невеликими порціями.

Коли батьки зрозуміли, чому їх дитя плаче, то заспокоїти його вже буде нескладно. Поміняти памперс, нагодувати, дати брязкальце або соску - буває достатньо для того, щоб на обличчі малюка засяяла усмішка. Якщо ж це не допомагає, треба звернути увагу на одяг дитини. Цілком можливо, що дитячої шкіри торкається якась застібка або десь утворилися складки, які заважають малюкові. Коли одяг приведений в порядок, але це не допомагає, можна спробувати просто погладити малюка, заспівати йому пісеньку, покачати його в колисці або взяти на руки. Можна поставити заспокійливу музику, бажано колискову. Дуже важливо розмовляти з дитиною, звук голосу батьків часто заспокоює малюка. Якщо всі перераховані вище способи не дають результату, швидше за все, малюк захворів. Обов'язково треба виміряти температуру, звертаючи увагу не тільки на підвищену, але і на сильно занижену.

Ні в якому разі не можна кричати на дитину, яка плаче, це тільки налякає її. Завжди треба намагатися зберігати в будь-якій ситуації спокій, адже малюк дуже чутливий до емоційного стану матері. Також не можна трясти малюка! Це не тільки не допоможе, але й може завдати шкоди дитині. Струс мозку, сліпота - це ще не найгірший наслідок, нерідко таке поводження з малюком призводить до миттєвої смерті.

Причин для плачу може і не бути зовсім. Просто треба змиритися з тим, що не завжди вдається заспокоїти дитину. Якщо причин для плачу не виявлено, варто взяти себе в руки і просто заспокоїтися. Плач сам по собі не завдає шкоди малюкові, і коли він відчує, що більше не залишилося сліз - спокійнісінько засне.

Немовля

Мітки:
Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору