Третій місяць календаря вагітності буде дуже насичений, як для вас, так і для малюка. Він триває з 10-го тижня до половини 14-го тижня. Саме в цей період вам належить пройти перше УЗД.

Десятий тиждень вагітності

З цього тижня ваш ембріон вже називають плодом, і він по праву переможця входить в фетальний період свого розвитку. До початку десятого тижня він вже чудово сформований, у нього вже є ліктьові суглоби, пальці рук і ніг, вушні раковини, верхня губа. На десятому тижні малюк закінчує будівництво діафрагми, що відділяє грудну порожнину від черевної, ще у нього повністю пропадає хвостик і починають формуватися молочні зубки. Внутрішні органи, які активно створювалися на другому місяці вагітності, продовжують рости і з кожним днем стають все складніше. Зараз ваш плід має близько 30 мм і важить близько 4 грамів. На цьому тижні рухи малюка стають більш усвідомленими. Малюк активно рухає ручками, ніжками, робить ковтальні рухи. Ці рухи ви не відчуєте, тому що плід досить малий, а крім того він знаходиться всередині плодового міхура, який заповнений навколоплідними водами.

Третій місяць вагітності

На десятому тижні у майбутньої мами, крім звичайних симптомів можуть з’явитися вузлики Монтгомері. Це типова зміна для вагітної, коли в районі ареола з’являються збільшені потові залози. Розмір цих вузликів може досягати сочевичної зернини. Тільки без паніки – це нормальні реакції тіла, але якщо ви турбуєтеся, то зверніться в консультацію, так як паніка зараз точно ні до чого.

Одинадцятий тиждень вагітності

На даному тижні запускаються в роботу багато систем самого малюка, а рухи стають розміреними і ритмічними. З цього тижня починає працювати гіпофіз, який виробляє гормон росту, наднирники почали подавати плоду адренокортикотропний гормон, готується до запуску серце. На одинадцятому тижні вагітності закінчили формуватися оченята, з’являються голосові зв’язки і нюх. До цього моменту вже сформований мозочок, який стрімко розвивається і малюк починає управляти своїми рефлексами, наприклад, з’являється хапальний рефлекс, малюк стискає й розтискає кулачки, пробує смоктати пальчик. Ще малюк активно плаває і охоче використовує для цього свої ніжки. До кінця цього тижня довжина малюка від голови до крижів в межах 55 мм, а вага всього плоду близько 7 грам.

Термін вагітності

На цьому тижні дуже важливо потрапити на перше УЗД, так як це дасть можливість лікарям визначити термін вашої вагітності з похибкою 1-2 дня, а крім цього виключити низку серйозних захворювань, які можуть вплинути на ваше бажання залишити цього малюка. Серед захворювань, які виключаються це синдром Дауна та інші патології у розвитку плода. Важливо не пропустити цю можливість, так як починаючи з 13 тижня симптоми більшості з них безслідно зникають, а захворювання все ж залишається і завдає шкоди розвитку вашого малюка.

Дванадцятий тиждень вагітності

Починаючи з цього тижня плід буде дуже активно рости, подвоюючись майже щотижня. Протягом цього періоду у малюка почнуть формуватися волосся, пройде перша “линька” шкіри і почне формуватися вже людський епідерміс. Протягом цього періоду і далі вже буде чітко зрозуміло, ким буде плід – хлопчиком або дівчинкою, так як почалася ювелірна робота над репродуктивною системою і якщо у вас буде хлопчик, то почалося зменшення вироблення жіночих гормонів самим малюком. Починаючи з дванадцятого тижня вагітності, малюк активно використовує свої органи дотику і весь час пробує помацати себе за обличчя, стиснути кулачки і відіпхнуться від стінки ніжкою.

Ваш малюк вже виріс до 90 мм і набрав у вазі до 15 грам. Крім цього він вже придбав вигляд маленького чоловічка з головкою більше ніж тіло.

Обстеження вагітної

Серед приємних новин для вас – це те, що нудота, слиновиділення і сонливість починають відступати. Причиною для цього можна вважати те, що почала діяти плацента, яка не тільки живить малюка, але й постачає його відсутніми для розвитку гормонами. Для жінок з проблемами наднирників треба проконсультуватися у лікаря, так як це зможе зашкодити розвитку плоду, особливо, якщо це хлопчик.

Тринадцята і перша половина чотирнадцятого тижня вагітності

На цьому етапі малюк активно обростає м’язовою тканиною, і починають формуватися перші кісточки. До середини тринадцяти тижнів вже сформовані всі дванадцять молочних зубів. З цього тижня дитина починає дихати навколоплідними водами. З цього моменту плацента бере на себе всі функції жовтої речовини і яєчників, крім цього плацента виводить продукти життєдіяльності малюка. На цьому тижні вже пуповина важить близько 30 грам і все забезпечення життя малюка здійснюється при її допомозі.

Ключовим моментом розвитку малюка на цьому тижні є формування статі. У хлопчиків на тринадцятому тижні формується пеніс і закривається урогенітальна щілину, а у дівчаток – загинається клітор, а біля урогенітальної щілини починають розвиватися малі та великі статеві губи. Тільки з цього тижня можна говорити про те, щоб визначити стать дитини.

Третій місяць календаря вагітності

За цей тиждень дитина набирає близько 28 грам і в довжину від тім’я до крижів близько 10 см.

На цьому тижні матка майбутньої мами піднімається з тазового дна в черевну порожнину. До моменту свого підняття розмір матки становить 13 см висоти і 10 см ширини. Після того, як матка підніметься у вас можуть з’явитися виділення з піхви. Причин для занепокоєння – немає, але якщо вони забарвлені в жовтий колір і вони мають запах, то є привід звернутися до лікаря. Серед приємних новин з цього тижня є те, що у вас пропаде нудота і сонливість, але ви почнете часто бігати в туалет, тому що у малюка почали формуватися нирки і тепер ви будете ходити в туалет за двох. Ще вам пора попрощатися з талією, так як починаючи з 12-13 живіт буде інтенсивно рости.

Залишити коментар

*

Вгору