Другий місяць у календарі вагітності починається з середини п’ятого тижня і триває до 9-ої. У цьому місяці до ранкової нудоти в майбутньої мами додатися загострення нюху, смакові пристрасті, почнуться зміни в грудних залозах, можливі набряки, запаморочення і різкі перепади настрою.

Смакові пристрасті під час вагітності

П’ятий тиждень вагітності

На другій половині 5-го тижня відразу після того, як запустилося серце, починає формуватися нервова трубка, яка є основою для формування головного мозку і всієї нервової системи. Крім цього в цей період формуються ніжки, ручки і зорові бульбашки, які згодом перетворяться на очі, а також вже почнуться початкові стадії формування більшості органів майбутнього малюка.

Жінкам, які мають гормональні порушення або надлишок тестостерону, варто додатково пройти консультацію у лікарів, так як ці порушення можуть призвести до смерті ембріона.

Шостий тиждень вагітності

Напевно цей тиждень можна назвати тижнем деталей, так як протягом цього періоду кожен з органів отримує важливі компоненти, які дуже малі, але дуже значущі. Так, на протязі 6-го тижня формуються:

 • Кисті рук і стопи, ліктьові суглоби і коліна
 • Обличчя, носик, рот, очі, ніздрі
 • Зовнішнє і внутрішнє вухо
 • Починає функціонувати шлунок, і виділяться шлунковий сік
 • Закінчується формування кісткової тканини, яка вже почала тверднути
 • Вже сформовані всі основні органи, які по мірі зростання починають включати свої основні функції

Протягом цього тижня ваш малюк починає свій маленький танець, який зараз нагадує спонтанні рухи, так як мозочок все ще перебуває в стадії розвитку і ще не почав їх контролювати.

Сьомий тиждень вагітності

Перша небезпека, так як починаючи з цього тижня, ембріон повинен перемкнутися на живлення з пуповини, а жовте тіло, яке досі виконувало цю функцію, починає затухати.

Другий місяць вагітності

Саме на цьому періоді матері варто бути дуже уважною, оскільки цей тиждень покаже, наскільки ваш організм перебудувався до того, щоб прийняти на себе опіку про майбутнє потомство. Для вас і вашого малюка це свого роду випробування на міцність взаємин. Саме на сьомому тижні і відбуваються мимовільні викидні, так як може виникнути конфлікт між організмом матері і плацентою. Фактично за допомогою плаценти крім харчування будуть передаватися гормони, які потрібні для подальшого розвитку малюка.

Причиною викидня може стати безліч причин. Саме тому на сьомому тижні вагітності варто поберегти себе і максимально віддаватися релаксації, а в разі болі або брудних кров’яних виділень, що є сечі, бігти до лікарів.

Восьмий тиждень вагітності

Після вдалого підключення до організму матері, у дитини починає розвиватися

 • статева система
 • кістки обличчя
 • з’являється шия
 • формується спина (хвостик майже пропадає)
 • починають рости нігті
 • з’являються бронхи
 • все тіло починає обростати м’язами

На цій стадії малюк активно рухає ручками та ніжками, але ви це поки ще не здатні відчути, так як розмір плоду ледве сягає 25 мм і 2-3 г ваги.

Тиждні вагітності

Вам не варто розслаблятися, оскільки ризик мимовільного аборту все ще великий. Краще буде, якщо ви саме на сьомому-восьмому тижні станете на облік в жіночу консультацію і пройдете перше допологове обстеження. У ході цього обстеження вам проведуть всілякі дослідження крові, сечі і стандартний клінічний огляд.

Дев’ятий тиждень вагітності

Малюк продовжує удосконалювати внутрішні органи, що призводить до того, що він збільшується в розмірі. Дуже важливо в цей момент не хвилюватися, так як саме в цей період особлива увага приділяється розвитку статевої системи, і будь-який гормональний сплеск з вашого боку зможе внести зміни в цей процес.

На дев’ятому тижні закінчується найінтенсивніший період в житті вашого малюка, коли йому з однієї клітини довелося переродитися в ембріон, а крім цього зробити подорож в матку, де він подружився з організмом матері. Мабуть, це самий насичений період у його внутрішньоутробному житті.

Залишити коментар

*

Вгору