Час від часу ми всі стикаємося з браком ідей. І коли в голову нічого не лізе, спробуйте ці методики.

5 популярних методик як генерувати ідеї

Мозковий штурм

Найвідоміший метод, суть якого в тому, що група людей активно пропонує різні ідеї, учасники групи намагаються їх розвинути, тут же аналізують їх, виявляючи недоліки і переваги.

Метод шести капелюхів

По ходу творчого процесу людина по черзі надягає шість капелюхів різного кольору. У білому вона неупереджено перевіряє цифри і факти, в чорному — намагається знайти негативні риси, в жовтому — аналізує позитивні моменти, в зеленому — генерує нові ідеї, в червоному — може дозволити активну емоційну реакцію. Ну і, нарешті, у синьому капелюсі підводяться підсумки роботи.

Синектика

У цій теорії головне джерело нових ідей — це пошук аналогій. Для початку необхідно вибрати об’єкт і намалювати таблицю для його аналогій. У першому стовпці пишуть прямі аналогії, у другому — непрямі, наприклад, ознаки першого стовпчика. Потім зіставляють мету, об’єкт і непрямі аналогії.

Як генерувати ідеї

Метод фокальних об’єктів

У цьому методі поєднуються ознаки різних об’єктів в одному предметі. Приклад: свічка і поняття «Новий рік». Новий рік означає свято, іскри бенгальських вогнів, до свічки це теж стосується. Якщо бенгальську свічку стерти в порошок і додати її у віск, то вийде «новорічна» свічка з іскристою крихтою всередині.

Морфологічний аналіз

Полягає в тому, що досліджуваний об’єкт розкидають на компоненти, з яких вибирають найістотніші характеристики. Потім їх змінюють і намагаються знову зібрати разом. У підсумку виходить новий об’єкт.

Залишити коментар

*

Вгору