Люди з добрим почуттям гумору вміють дивитися на речі та ситуації з різних боків. Для цього потрібно мати гарну уяву та асоціативне мислення. Ці вправи допоможуть розвинути необхідні якості.

10 вправ “Як навчитися жартувати”

“Слова на одну літеру”

Виберіть будь-яку літеру алфавіту та складіть довгу розповсюджену фразу зі слів, що починаються на цю літеру. Ця вправа як поповнює словниковий запас, так й розвиває гнучкість мислення.

Як навчитися жартувати - 10 вправ

“Асоціації”

Виробляйте звичку у швидкому темпі до будь-якого слова підбирати щонайменше п’ять асоціацій. Чим несподіванішими і цікавішими вони будуть, тим краще.

«Антиасоціації»

Постарайтеся до кожного слова підібрати кілька таких, які будуть зовсім далекі від нього за змістом. Це розвине асоціативне мислення.

«Двозначність»

Замислюйтесь, скільки значень мають слова, які ви використовуєте у повсякденному мовленні. Згадайте не тільки їхнє звичне вживання, але й сленг або переносні значення. Прагніть, щоб ваш мозок робив це швидко і, згодом, автоматично.

“Нові слова”

Виберіть відоме закінчення слова або приставку («-ність», «контр-», «над-») і придумайте з ними нові слова та терміни. Дайте їм тлумачення, як у словнику, та складіть з ними кілька речень.

«Нереальне визначення»

Дайте добре відомому слову невідоме визначення, яке не відповідатиме змісту. Не обмежуйте свою фантазію. Визначення можна давати також за співзвуччю або схожістю слів.

Як навчитися жартувати

«Пошук подібності»

Виберіть два об’єкти або поняття, які мають дуже мало спільного. Наприклад, «ворона» та «стіл». Знайдіть між ними якнайбільше подібностей.

“Ідентифікація”

Під час перегляду гумористичної передачі постарайтеся класифікувати жарти, що прозвучали в ній: це іронія, подвійний сенс чи порівняння, або, можливо, гіпербола?

«Переворот»

Знайдіть у мережі або журналі десять фотографій. Уявіть, що ви є журналістом і вам необхідно придумати до кожного з них підписи. Добре, якщо підпис не відображатиме реальну картину подій і вийде смішний.

Залишити коментар

*

Вгору