Іноді ми занадто багато думаємо про людину, яка нам подобається, з ким були у стосунках, кому ми байдужі. І нічого не можемо з цим вдіяти. Перервати потік думок допоможуть 8 порад психологів.

8 порад від психологів про те як перестати думати про людину

Не забороняйте собі думати про цю людину

Якщо раптом зрозуміли, що думаєте про якусь людину 100 разів на день, то це вже добре. Багато хто довго не може усвідомити, що вони робили півдня і чому не зробили те, що мали б, бо нав’язливі думки забрали багато часу.

Як перестати думати про людину

Заборонити собі не думати про людину неможливо. Сама спроба припинити потік думок про когось змушує нас думати про неї ще більше. Забороніть собі думати про білого слона, і всі думки будуть зосереджені саме на ньому.

Не зліться і не надавайте цим думкам великого значення. Усвідомте, що вони є, і дозвольте їм текти вільно. Зрозумівши проблему, вжийте інших заходів, які допоможуть поступово викинути нав’язливі думки з голови.

Уникайте тригерів

Відстежте, після яких дій, слів, звуків, запахів, візуальної картинки починаєте думати про людину. Натрапили в телефоні на його/її аватарку чи випадково побачилися дорогою на роботу – і все, думки в танок. Зрозумівши, що викликає сплеск таких дум, уникайте тригерів, приберіть їх зі свого життя.

Як перестати думати про людину після розставання? Для початку позбудьтеся будь-яких нагадувань: відпишіться в соцмережах, видаліть листування, приберіть речі, пов’язані з цією людиною. Не гуляйте в тих місцях, де можете зустрітися, поміняйте звичне кафе на інший заклад. Якщо неможливо зовсім не бачитися, скоротіть спілкування до мінімуму. Менше тригерів – менше думок.

Концентруйтеся на тому, що робите

Позбутися нав’язливих думок про людину допоможе медитація. Такою практикою може стати будь-яка дія, виконана з повним зосередженням.

Найпростіша техніка – концентрація на диханні. Повільно вдихаєте через ніс на 5 рахунків, затримуєте дихання, рахуючи до 5 у тому ж темпі, повільно видихаєте на 5 рахунків, затримуєте дихання. І так кілька хвилин. При цьому важливо повністю зосередитися на процесі дихання, не відволікаючись на інші думки. Можна заплющити очі. Усього кілька хвилин допоможуть позбутися нав’язливих думок про кого завгодно.

8 порад психологів

Вправи на усвідомлену увагу стабілізують свідомість і сприяють емоційній рівновазі та стійкості.

Займіться спортом

Будь-які фізичні вправи та спортивні ігри допомагають людині концентруватися на тому моменті, в якому вона перебуває, і на діях свого тіла. Контроль над тілом привчає до контролю над мозком. У процесі фізичного навантаження виділяються гормони щастя, які підвищують упевненість у собі та викликають приємні думки.

Якщо не займалися спортом раніше, почніть з 15-хвилинної зарядки і щодня збільшуйте навантаження. Відволіктися від нав’язливих думок допомагає усвідомлений біг. Зосередьтеся на своєму диханні, русі ніг і рук, швидкості, положенні тулуба.

Якщо дружете зі спортом, освойте новий вид, поставте нові цілі та завдання на шляху до відмінного здоров’я та ідеального тіла.

Приділіть собі час

У момент невпинного думання про когось саме час переключити фокус уваги на власну особистість. Присвятіть час собі та своїм мріям. Відволіктися допоможе захоплива книжка, танці, живопис, подорож, відпочинок на природі. Насолоджуйтеся процесом, прислухайтеся до відчуттів тіла. Це дасть змогу зародитися іншим думкам, дасть їм новий напрямок.

Усвідомлення власної цінності, інтерес до нового хобі перерве потік думок про іншу людину. Живіть своїм життям із любов’ю до себе. Це фундамент особистості та ключ до внутрішньої гармонії.

Переключіться на тих, хто вас цінує

Якщо не можете припинити думати про людину, заведіть нові цікаві знайомства, щоб переключити думки. Спілкуйтеся з тими, хто цінує, з ким приємно розмовляти і проводити час. Це піднімає не тільки настрій, а й самооцінку, дає змогу відключитися від нав’язливих думок про когось одного.

Як перестати думати про людину, якій ти байдужа? Скоротіть спілкування з цією людиною до мінімуму, якщо його не можна припинити взагалі. Проводьте час у доброзичливій обстановці з друзями або рідними. Позбавтеся почуття провини (ви не винні, що людина до вас байдужа) і відпустіть.

Запишіть свої думки

Фантазувати про когось абсолютно нормально. Вам може подобатися бариста в кав’ярні, колега по роботі або попутник, з яким разом їздите на роботу. Але якщо думки про цю людину відвідують вас безконтрольно, їх час приборкати.

Як перестати думати про людину, яка подобається? У цьому допоможе метод автоматичного письма. Запишіть свої думки в той момент, коли вони виникли. Проаналізуйте їх і подумайте, чому не можете викинути людину з голови.

Не думати про людину

Можливо, ви подумки ставите якісь запитання, на які не отримуєте відповіді. Письмово, але вже усвідомлено, дайте відповідь на ці запитання. Зафіксовані думки стають контрольованими, ви себе чуєте і розумієте.

Обмежте час роздумів

Повністю й одразу позбутися нав’язливих думок про когось навряд чи вийде. Контролюйте їхній потік шляхом обмеження часу, який можете виділити для таких роздумів у зручний час. Пам’ятаєте, як Скарлетт О’Хара твердила: “Я не буду думати про це зараз. Я подумаю про це завтра”?

Призначте певний час для дум про людину. Наприклад, півгодини після вечері або 20 хвилин, коли повертаєтесь з роботи. Не дозволяйте думкам займати вас довше. Поставте таймер. Час закінчився – усе, ви переключаєтеся на інше заняття.

Якщо розумієте, що всі спроби перестати думати про когось марні, зверніться по допомогу до фахівця.

Спогади або фантазії про якусь людину не так легко заглушити. Щоб перестати постійно думати про неї, скористайтеся порадами психологів. Переключіть увагу на себе та своє реальне щастя.

Залишити коментар

*

Вгору