Інгаляція - це лікувальна процедура, вдихання лікарських парів і речовин. Сама процедура не завжди проводиться у фізіотерапевтичному кабінеті. Справжньою природною інгаляцією може стати морське цілюще повітря або ж аромати хвойних лісів. Крім цього інгаляцію можна робити самостійно в домашніх умовах.

Як робити інгаляції. Для багатьох з нас, на жаль, саме слово *інгаляція* викликає неприємні емоції, пов'язані з дитинством, коли нас змушували сидіти над каструлею з відварною картоплею, щільно накрившись ковдрою, під якою взагалі неможливо було дихати. Треба забути ці *болісні тортури*, які не мають нічого спільного з інгаляцією. Адже справжня інгаляція - це один з найбільш ефективних методів фізіотерапії. А які переваги має цей спосіб лікування! При застосуванні інгаляції ризик розвитку яких-небудь побічних ефектів дуже малий, так як вплив на дихальну систему більш цілеспрямований, тому що сильно скорочено час всмоктування лікарського засобу. Як же робити інгаляції?

Щоб процедура не перетворилася на непотрібний, а то й шкідливий захід, потрібно всього лише дотримуватися деяких простих правил:

  • Не можна робити інгаляцію, якщо температура тіла вище 37,5 градусів
  • Не можна проводити процедуру раніше, ніж через півтори години після прийому їжі.
  • Процедура протипоказана людям, що страждають на серцево-судинну і дихальну недостатність.
  • Час процедури зобов'язаний бути дозованим. Інгаляційна доза - це те ж саме, що і доза ліків. А їх ніколи не приймають упаковками. Тому допустима норма для дітей - один-два рази на день не довше 3 хвилин, для дорослих - два-три рази по 5-10 хвилин. Самим вірним буде дотримуватися дозування, яку наказав ваш лікар.

Інгаляції

  • Лікування захворювань горла і легень вимагає вдихання через рот, а при нежиті вдихати потрібно носом. При лікуванні бронхів, гортані, трахеї та іншого найкраще затримувати дихання на кілька секунд після вдиху, після чого повітря максимально видихнути.
  • Для більш ефективного лікування процедуру найкраще проводити в повній тиші, і навіть після неї ще годину необхідно дотримуватися повного мовчання.
  • Дуже небажано палити, пити або їсти після процедури протягом години.
  • Обов'язково перед початком інгаляцій мийте руки.
  • Інгалятор необхідно дезінфікувати відразу після застосування, і ніколи не використовувати в ультразвукових інгаляторах масляні препарати.
  • І розпарювати обличчя під час процедури зовсім не обов'язково. Цілющі речовини через шкіру обличчя зовсім не всмоктуються.

 

Мітки:
Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору