Перетворіть грудень на передсвятковий квест. Реалізувати цю ідею допоможе адвент-календар.

Що таке адвент-календар?

Адвент-календар являє собою наповнений дрібними подарунками предмет (часто це коробка) з віконцями, шухлядками, кишеньками та іншими висувними або знімними деталями. Традиційно комірки календаря пронумеровані за кількістю днів до Святвечора – від 1 до 24.

Як зробити адвент-календар самостійно

У перекладі з латинської “advent” означає ‘пришестя’. Ним прийнято називати передріздвяний період, який починається в четверту неділю до Різдва. Дарування різдвяних календарів – одна з укорінених традицій цього періоду.

У чому сенс адвент-календаря?

Традиційно адвент-календар починається з 1 грудня і відраховує дні до Різдва, яке в західній традиції, а тепер і в Україні, відзначають 25 грудня. Календар відповідає за створення передсвяткової атмосфери, дає можливість щодня відкривати комірки і знаходити в них сюрпризи, солодощі або захопливі передсвяткові завдання.

Традиція адвент-календарів виникла в середині XIX століття. У німецьких сім’ях відраховували дні до Різдва і робили позначки крейдою на дверях або стіні. Варіанти зворотного відліку також включали запалювання свічки або вивішування картин з релігійним сюжетом кожного дня, що передує Святвечеру.

Творцем сучасних адвент-календарів вважають німецького друкаря Герхарда Ланга. В дитинстві мати Герхарда зробила вручну календар із картонними дверцятами і цукерками всередині. Цю ідею Ланг адаптував для друкарського верстата, і його вироби стали дуже популярними в Німеччині.

У роки Другої світової війни виробництво календарів було зупинене і відродилося тільки в 1950-х. Популярності адвент-календарів в Америці сприяли опубліковані в пресі 1953 року фото онуків президента Дуайта Ейзенхауера, які відкривали адвент-календар.

Що таке адвент-календар

Спочатку метою календаря був відлік днів до Різдва й отримання сюрпризів щодня, але нині він став ще й інструментом маркетингу. Багато брендів випускають лімітовані версії продуктів до свята і наповнюють ними святкові коробки. Календарі набули шаленої популярності, адже купуючи такий адвент, можна не тільки отримати можливість спробувати різні лінійки продуктів, а й значно заощадити. Традиційно купівля адвент-календаря обходиться дешевше, ніж придбання товарів окремо.

Як зробити адвент-календар вдома своїми руками

Різноманітність адвент-календарів, які з’являються на прилавках магазинів напередодні свят, вражає креативністю. Найчастіше в продажу можна зустріти адвент-календарі такого типу:

 • З їжею. Для дітей їх наповнюють цукерками, печивом, мармеладом, а для дорослих кладуть набори спецій, алкогольні напої, чай.
 • Косметичні. Як наповнення – доглядова і декоративна косметика, парфумерія в повнорозмірному і тревел-форматі одного або декількох брендів.
 • Інтер’єрні. У такому календарі предмети декору і речі, що створюють затишок: свічки, аромапалички, новорічні прикраси.
 • Колекційні. Присвячені конкретній темі, наприклад, адвент-календар за мотивами “Гаррі Поттера”.
 • Календар із завданнями. За кожним віконцем ховається завдання, наприклад, всією сім’єю спекти печиво, приготувати пряникових чоловічків, прикрасити дім, подивитися новорічне кіно тощо.

Зробити адвент-календар можна самому. Якщо не знаєте з чого почати, дотримуйтесь простої схеми:

 1. Визначтеся з ідеєю і формою календаря.
 2. Придбайте в спеціалізованих магазинах для творчості різнокольоровий папір і картон.
 3. Збережіть з інтернету необхідне лекало для коробочки, роздрукуйте і виріжте за шаблоном.
 4. Пронумеруйте кожну клітинку. Якщо хочете розтягнути задоволення на весь місяць аж до Нового року, передбачте більшу кількість заготовок.
 5. Придбайте дрібні сувеніри. Необов’язково дотримуватися якоїсь теми, це може бути все, чого душа забажає.
 6. Наповніть кожну клітинку сувенірами.
 7. Розставте коробочки на столі або прикріпіть їх до мотузки і повісьте на стіну на прищіпки.

Можна самостійно не робити коробочки і мішечки для календаря, а купити готові і з них зібрати календар.

Як зробити адвент-календар

Що покласти в адвент-календар?

Обирайте наповнення залежно від віку та статі людини, якій ви хочете подарувати адвент-календар. Для дітей вибирайте товари для творчості, конструктори, колекційні фігурки. Дівчаткам підійдуть оригінальні аксесуари для волосся, дитяча косметика та прикраси, а хлопчикам – різноманітні машинки. Доповніть комірки календаря цукерками у вигляді Санта Клауса, шоколадними монетками, зефірками для какао або святковим печивом в упаковці. В адвент-календар для дівчат і хлопців покладіть милі сувеніри, доглядову косметику, книжки, коктейлі або вино в мініатюрних пляшечках. Орієнтуйтеся на смаки та захоплення майбутнього власника календаря.

Якщо збираєтеся зробити подарунок дорослому, наприклад батькам, рекомендуємо зробити його практичним і наповнити речами, що обов’язково стануть у пригоді в домі. Це можуть бути милі кухлі та заварники, ароматизатори повітря, мініатюрні рослини, свічки. Будь-який варіант адвент-календаря принесе радість, гарний настрій і додаткові позитивні емоції.

Створіть унікальний адвент-календар самостійно або підберіть із магазинного асортименту той, який максимально відповідатиме характеру, віку та захопленням того, кому він призначений.

Залишити коментар

*

Вгору