З найдавніших часів людина підносила пахощі богам, і до неба піднімався терпкі пахощі диму жертовних багать. *SCRATCH* Солодкі трави спалювали як жертву єгипетському богу Ра, а пахощі широко використовувалися в стародавніх храмах, палацах, а пізніше в церквах і соборах – не тільки, щоб умилостивити богів, а й очистити повітря.

Сьогодні пахощі стали невід’ємною частиною нашого життя. Ми використовуємо їх у своїх будинках, абсолютно не надаючи цьому ніякого релігійного значення, а швидше дбаючи лише про своє задоволення і приємні відчуття, які викликає той або інший аромат.

Пахощі: готуємо в домашніх умовах

Втім, абсолютно необов’язково витрачати величезні гроші на східні пахощі. Дуже просто створити аромат своїми руками – варто лише вирішити, який саме запах вам потрібен. Пропонуємо вашій увазі кілька найбільш популярних способів приготування в’язких і порошкоподібних (сухих) пахощів.

Порошкоподібні пахощі простіше приготувати. Як правило, для отримання потрібного ефекту цілком достатньо однієї чайної ложки, яку розсипають по спеціально призначеному для цього блюда чи ж кидають у тліючий вогонь.

Простий рецепт порошкоподібних пахощів

  • 75 грамів порошку ладану
  • 50 грамів подрібненого фіалкового кореня
  • 25 грамів подрібненої гвоздики
  • 25 грамів стружки сандалового дерева

Змішайте всі сухі інгредієнти і збризніть отриману суміш ефірним маслом. Зберігайте приготовані пахощі в прохолодному темному місці протягом 8 – 10 тижнів – саме стільки часу буде потрібно аромату для «дозрівання». ;D

Рецепт порошкоподібних пахощівІнший тип пахощів, який також відносно просто приготувати в домашніх умовах, – в’язкі пахощі. Втім, для їх приготування, крім терпіння і готовності експериментувати, вам знадобиться і деякі підручні засоби, а саме блендер, посуд і дерев’яна ложка для розмішування! Пропонуємо вашій увазі зразковий рецепт таких пахощів без вказівки пропорцій інгредієнтів. Вам потрібно просто змішати їх до отримання густої однорідної маси, яку потім можна буде надати певну форму (наприклад, конуса).

Рецепт в’язких пахощів

  • Сухі трави або спеції з пряним солодкуватим запахом
  • Ароматизовані стружки деревної кори (половина дози сухих трав)
  • Порошок трагаканта
  • Нітрат калію (селітра)
  • Вода
  • Харчовий барвник (за смаком)

Спочатку змішайте сухі інгредієнти – трави або спеції з сухою ароматизованою деревною корою. Потім змішайте нітрат калію з невеликою кількістю води. Додайте в утворену суміш порошок трагаканта і розмішуйте до отримання однорідної маси, додаючи у міру води. Продовжуйте додавати сухі трави/спеції, воду і порошок трагаканта, поки не отримаєте достатню кількість суміші. Якщо запах дуже слабкий, додайте кілька крапель ефірних олій. Також для надання кольору можете додати харчовий барвник. Рецепт в'язких пахощівЗ отриманого в’язкого «тіста» потім формують конуси, циліндри або будь-які інші геометричні фігури, або ж просто скачують у палички – своєрідні ароматичні свічки (нижня частина палички повинна залишатися відкритою, щоб її можна було встановити в свічник).

Яку б форму ви не вибрали, не поспішайте користуватися пахощами, дайте їм гарненько застигнути. Зберігати готові пахощі слід в герметично закритій мідній посудині, щоб запобігти вивітрювання аромату.

Як бачите, доклавши трохи зусиль і фантазії, і самостійно можна приготувати відмінні пахощі, які підбадьорять ваші почуття і приємно освіжать атмосферу вашого будинку! 😉

Залишити коментар

*

Вгору