Щороку одне і те ж саме — навчальна пора закінчується, і настає 3-місячна перерва від шкільних турбот. Будь-які батьки починають ламати голову, чим можна зайняти дитину у канікули. Але як зробити так, щоб дати дитині можливість відпочити після важкого навчального року, та водночас наповнити її життя новими враженнями?

Відпочивати не можна працювати

Деякі батьки переживають, що за такий тривалий період дитина забуде все, що проходила у школі протягом року і «перевідпочиває». Але це велика помилка. Графік канікул та навчальних днів спеціально розпланований так, щоб школярі встигли все пройти та не перепрацювали.

Планування літнього дозвілля дитини

Позбавляти дітей літнього відпочинку — те саме, що позбавляти дорослих відпустки. 90 днів — справді великий термін для «нічогонероблення», але дайте школяру можливість насолодитися ним у міру.

Не питати думку дитини

Мамам і татам часто здається, що вони краще знають бажання своєї дитини, ніж вона сама. Але спробуйте при плануванні відпочинку запитати у чада, чого він хоче більше: поїхати в село до бабусі або залишитися в місті, піти в літній табір або записатися на курси.

Раптом дитина втомилася і бажає якийсь час побути наодинці з книгою чи, навпаки, хоче спілкування та ігор? Пам’ятайте, що дізнатися про думку людини, заради якої проводиться весь цей мозковий штурм, вкрай важливо.

Нічого не планувати

Як правило, перший місяць літа дійсно проходить дуже спонтанно та розмірено, діти набираються сил після навчального року, гуляють та просто відпочивають. До липня та серпня цей темп вже починає набридати і ось тут на допомогу приходять ваші думки та ідеї, записані в щоденнику або в нотатках у телефоні.

Літні канікули

Подумайте, враховуючи думку дитини, які заняття можуть бути цікаві. Походи до театру? Екскурсії? Спільна подорож за місто? Прогулянка? Парк розваг? Занесіть усі ідеї до календаря та по можливості пропишіть приблизні дати. Так набагато легше вибирати активності протягом усіх канікул.

«Курси – це несерйозно»

Сучасні діти цікавляться програмуванням, дизайном, англійською мовою та блогінгом, але протягом навчального року на це часто немає ні сил, ні бажання. Літо – ідеальний час, щоб спробувати щось нове.

Можна записати дитину на заняття з англійської мови, літні марафони або навчальні курси. В інтернеті є тисячі варіантів: в онлайн та офлайн-форматах, платно та безкоштовно. Навіть якщо в майбутньому захоплення не переросте у справу всього життя, всі ці навички підлітку однозначно знадобляться.

Не дозволяти дитині працювати

Літо для будь-якого підлітка — чудова можливість самому заробити на свої «хочу» та провести час із користю. Судячи з недавніх досліджень, кожен другий школяр хоче знайти підробіток. І як показує практика, праця у ранньому віці добре розвиває самостійність.

Офіційно укладати трудовий договір за загальним правилом можна починаючи з 16 років, але в деяких випадках це можливо зробити і раніше. Наприклад, дозволено влаштовуватися на роботу за згодою батьків для виконання у вільний від навчання час легкої праці, що не завдає шкоди здоров’ю та не порушує процесу навчання. Серед найпопулярніших вакансій у підлітків — робота кур’єром, промоутером, фотографом, офіціантом або аніматором.

Як провести літні канікули

Не забувайте, що літо – це маленьке життя. Дитина не повинна обов’язково бути чимось зайнята щохвилини свого вільного часу. Це стереотип. Для будь-якого школяра канікули асоціюються з трьома місяцями свободи та нових вражень.

Дозвольте дитині отримати максимум з цього часу. Запитайте про його бажання, пошукайте компроміси та підберіть те, що було б йому цікаво. Дітям так само, як і нам, дорослим, потрібна емоційна перезарядка та можливість робити вибір. Батьки можуть допомогти організувати відпочинок дитини і зробити його канікули найщасливішими.

Залишити коментар

*

Вгору