Human Design – одна з новітніх технік самопізнання. У чому суть Дизайну людини, що таке бодіграф і як тлумачити результати індивідуальних розрахунків?

Витоки, суть і поняття Дизайну людини

Суть цієї системи побудована на механічній природі Всесвіту, знаннях про навколишній світ і його закони, зв’язки між людиною і природою. Вона дуже близька і зрозуміла багатьом, тому набула величезної популярності.

Що таке Human Design?

Дизайн людини являє собою систему діагностики типу особистості та характеру людини, засновану на точній даті, часі та місці її народження. У її витоках лежать астрологічні, філософські, релігійні, психологічні та духовні знання і практики, а результати розрахунків дають змогу прогнозувати життєвий шлях людини, дають рекомендації про те, як зробити її успішнішою і щасливішою.

Що таке дизайн людини

Дизайн людини був створений як окрема система Аланом Краковером, викладачем фізики з Канади, відомим також під ім’ям Ра Уру Ху. Ось як він прийшов до створення Human Design:

 • Став дауншфтером і добровільним відлюдником на іспанському острові Ібіца.
 • Очистивши розум від догм і шаблонів, 1987 року отримав містичний досвід, який збігся за часом зі смертю Наднової зірки 1987А. Після цієї події він і створив нову дисципліну, яку назвав “Дизайн людини”.
 • Прийняв ім’я Ра Уру Ху, провів низку досліджень і написав книгу про нову “науку для самопізнання”.

Книга розійшлася світом, Дизайн людини набув популярності. Автор продовжив популяризацію, став проводити семінари та лекції в усьому світі, заснував свою школу. Його Дизайн людини являє собою симбіоз із низки відомих і популярних напрямів. До системи увійшли:

 1. Астрологія.
 2. Фундаментальна основа конфуціанства – Книга Змін або І цзин.
 3. Езотерична течія в іудаїзмі, – каббала.
 4. Концепція чакр із духовних практик індуїзму.
 5. Генетика і квантова фізика.

Головне завдання Human Design – це самопізнання і самовдосконалення.

У ньому немає релігійної компоненти, це хороший спосіб набути впевненості в собі і своїх силах.

Як працює Дизайн людини?

Дизайн людини аналізує особистий код її ДНК, який формується в момент народження. Для цього використовують особисті дані та персональні карти життєвого шляху. У результаті людина отримує більше знань про себе, рекомендації щодо проживання, харчування, стилю життя та вибору подальшого шляху і способів самореалізації.

Вважають, що нейтрино (нейтральні фундаментальні частинки) зв’язуються з молекулами генетичного коду і визначають принцип функціонування нервової системи майбутньої людини ще в утробі матері. У результаті формується тип особистості та звичні для неї способи взаємодії з навколишнім світом. Вони визначають хід життя, його принципи та інструменти досягнення цілей.

Більшість представників офіційної науки називають Human Design псевдонауковою системою і квазінаукою. Їх думка вказує на те, що астрологічний контекст вчення не підтверджений фактами.

Що таке Human Design

Водночас астрологи вважають, що зв’язок між астрологічним прогнозом і життєвим шляхом людини існує. Багато хто називає астрологію практикою співвіднесення життів і подій на землі з небесними тілами. Тож обґрунтований скепсис деяких учених не заважає популяризації системи Дизайн людини.

Принцип розрахунку і типи особистості за бодіграфом

Щоб допомогти людині розібратися в собі і навколишньому світі, їй необхідний бодіграф. Його розрахунок і принципи тлумачення був сформульований і поглиблений Ра Уру Ху та його послідовниками.

Як розрахувати бодіграф?

Для цього необхідно знати точну дату, час і місце народження людини. Їх вводять у будь-який безплатний онлайн-сервіс для розрахунку бодіграфа й аналізують отриманий результат. Найкращі результати тлумачень і рекомендацій, на думку засновника і послідовників Human Design, отримують фахівці школи, які роблять цей розрахунок вручну.

Бодіграф – це персональна карта життєвого шляху, рейв-карта або рейв-мандала.

Вона чимось подібна до натальної карти в астрології, але має інше тлумачення та елементи:

 • Внутрішнє колесо з 12-ма секторами знаків зодіаку – астрологічний аналіз.
 • Зовнішнє колесо – 64 гексаграми з Книги Змін.
 • Дев’ятицентрова система чакр з індуїзму, відкритих і закритих.
 • Контури й канали з каббали, визначені й невизначені.
 • Два набори розрахунків, елементів програми, зазначені червоним і чорним кольором (дані Дизайну і дані Особистості, свідомі й підсвідомі установки).

Усі елементи об’єднують у єдину карту, кольорову картинку, унікальну для кожної людини. Вона призначена для аналізу та складання рекомендацій.

Бодіграф

Як розшифрувати Дизайн людини?

Для цього потрібно знати суть, опис і походження всіх елементів рейв-мандали. Розшифровку можна зробити самостійно, за допомогою доступної літератури на тему Дизайну людини, або звернутися до сертифікованого консультанта, який зробить платний розрахунок. Третій варіант – це отримання електронного розшифрування бодіграфа без особистого спілкування і контакту з консультантом.

Типи особистості за бодіграфом

Під час самостійного розшифрування бодіграфа, необхідно вивчити основні типи особистості, прийняті в Human Design. Ось їхня назва і короткий опис:

 1. Генератор спирається на свій сакральний центр, невичерпне джерело енергії та діяльності. Така особистість постійно заряджена, вдосконалюється і фонтанує ідеями. Вона здатна очолити будь-який проект і досягти успіху в ньому.
 2. Маніфестор – це приклад для наслідування. Він робить усе так, як вважає за потрібне і ні до кого не прислухається.
 3. Рефлектор – це дзеркало для інших типів. Спокійний, адаптивний, проникливий, він знає що, де, кому і як сказати, а його слова стають для багатьох істиною і керівництвом до дії.
 4. Проектор – природжений управлінець. Такі люди бачать інших наскрізь, вміють спрямувати їхні зусилля в потрібне русло. Поспілкувавшись із ним, люди починають розуміти себе і свій подальший шлях краще.

Генератора та маніфестора вважають енергетичними типами, проєктора та рефлектора – не енергетичними. Перші дають, а другі отримують енергію, ідеї та силу від інших людей. Часто трапляються і збірні типи.

Результат усього процесу, включно зі складанням і дослідженням бодіграфа, зводиться до прийняття себе і своєї природи кожною людиною. Після того як приходить важливе усвідомлення власної унікальності, талантів і можливостей, людям простіше знайти сенс життя.

Дизайн людини – цікавий спосіб самопізнання, який відкриває завісу таємниці над сенсом життя. Його суперечлива історія та суть створення не заважає прихильникам Human Design цікавитися, використовувати та популяризувати його, ділитися цікавими трактуваннями та вірити в їхню реалістичність.

Залишити коментар

*

Вгору