Жіночий журнал JIJOUR

Різні види бактерій і вірусів часто провокують появу кон'юнктивіту. Він буває різний, але найчастіше алергічний, викликаний пилом, шерстю тварин, пилком рослин, тополиним пухом та ін. Можна зіткнутися з кон'юнктивітом навіть при подразненні очей недоброякісними косметичними засобами або побутовими хімічними речовинами.

Симптоми і лікування кон'юнктивіту

Симптоми хвороби у всіх людей різні, так як виникає у кожної людини по окремій причини. Але є кілька однакових, так би мовити, загальних для всіх симптомів:

  1. цепочервоніння очей,
  2. набряки,
  3. слизові або навіть гнійні відокремлювані утворення.

Так само хвороба ділиться на два види-гостру і хронічну форму протікання. При гострій з'являється раптова біль, різь і навіть світлобоязнь. Очі сильно червоніють і навіть з'являється точковий крововилив. Відразу ж з'являється виділення у вигляді слизу, може різко заболіти голова і піднятися температура. Хронічна форма розвивається поступово і протікає дуже довго і наполегливо. При такій формі протікання хворого кон'юнктивітом мучать досить неприємні і хворобливі відчуття, здається в оці знаходиться чужорідне тіло, і повіки в більшості випадків постійно червоні.

Симптоми кон'юнктивіту

Деякі народні премудрості можуть допомогти полегшити всі симптоми, а якщо їх застосовувати своєчасно і тривало, то можна і зовсім забути про таку проблему, як кон'юнктивіт.
Найперший засіб в такій боротьбі - це звичайно настій з ромашки лікарської. Його краще всього використовувати вранці, коли потрібно зняти кірку, що з'явилася за ніч на повіках. Відвар приготувати самостійно може кожен. Потрібно взяти три ложечки ромашки (тільки листя) і залити крутим окропом. Настояти п'ять хвилин в закритій посудині, процідити і остудити. Змочувати в настої вату і акуратно протирати очі. Процедура помітно знизить запалення і принесе загальне полегшення.

Лікування кон'юнктивіту

Можна спробувати і такий рецепт: взяти 2 ложечки чистотілу (трави), 1 ложечку запашної фіалки (квітки), залити двома-двома з половиною склянками крутого окропу і настояти півгодини. З цього настою можна робити і компреси, а можна три рази на день по півсклянки приймати внутрішньо.

Також для запобігання появи кон'юнктивіту слід дотримуватись простих правил особистої гігієни. Якомога частіше слід мити руки, намагатися не торкатися брудними руками очей, завжди використовувати лише особистий рушник і краще всього замінити хусточку на звичайні одноразові серветки.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору