Сонцезахисні окуляри давно стали незамінним штрихом для втілення у життя багатьох образів. До початку літнього сезону люди йдуть вибирати собі нові аксесуари, керуючись лише зовнішнім виглядом, не звертаючи уваги на багато важливих аспектів, що впливають у тому числі і на здоров’я.

У цій статті розглянемо найактуальніші поради, як вибрати сонцезахисні окуляри, щоб не розчаруватися у придбанні.

Функції сонцезахисних окулярів

Всупереч поширеній думці, що сонцезахисні окуляри використовуються як чоловіками, так і жінками для створення образу, цей аксесуар має й інші функції.

Занадто яскраві сонячні промені, які сильно докучають жителям спекотних країн, можуть негативно вплинути на зір і викликати таку хворобу як катаракта. Найбільше це стосується жителів міст, де сонце відбивається від бетону та металу, що лише погіршує становище.

Як вибрати сонцезахисні окуляри: актуальні поради

Хоча сонячні окуляри вважаються літнім аксесуаром, взимку справи не кращі – світло, що відбивається від снігу, що тільки-но випав, викликає неприємні відчуття. Тому полярники та альпіністи захищають очі, адже в умовах, коли світить сонце, а навколо тільки сніг, можна на якийсь час позбутися зору.

Це цікаво: Мало у кого окуляри асоціюються із зимовим часом року, проте перший захист для очей такого типу винайдено для носіння в снігову погоду. Матеріалом для перших сонцезахисних окулярів послужила кора дерева, в якій робилися вузькі щілини для очей. У такий спосіб древні жителі Крайньої півночі оберігали очі від жорстких кліматичних умов.
Крім зовнішніх характеристик, сонцезахисні окуляри також мають інші особливості, що визначають їх дієвість і здатність захищати зір.

На що звернути увагу вибираючи сонцезахисні окуляри

Багато людей вважають, що цей продукт можна купити в будь-якому магазині, не заморочуючись характеристиками. Однак, це не так. Зараз розглянемо особливості, які важливо враховувати вибираючи аксесуари від сонця, а також як вибрати сонцезахисні окуляри із захистом від УФ-променів.

Матеріал лінзи

Існує два основні матеріали виготовлення лінз – це пластик та скло. У пластику є більше переваг, ніж у скла. Він менше дряпається і важче ушкоджується. Менше важить, має стійкість до падінь. Відсутня травмонебезпека – при розбиванні не поділяється на дрібний пил у порівнянні зі склом. Має кращі захисні властивості і пропускає менше ультрафіолету.

Оправа

Як правило, оправи металеві, полімерні чи пластикові. Перевага металу очевидна – такі окуляри прослужать довше за інших. При цьому важливо, щоб оправа підходила саме вам.

Читайте далі: Як знайти себе в житті

Необхідно перевірити рухливість носоупорів і завушників та можливість встановити їх у відповідне положення.

Якщо при примірці натирається ніс або стискається голова – купувати цей аксесуар не слід, надалі через нього можуть з’явитися натертості та головний біль.

Колір та сила затемнення

Важливо, щоб колір був рівномірним на всій поверхні лінз. В іншому випадку, під час носіння очі швидко почнуть відчувати втому.

Функції сонцезахисних окулярів

Зверніть увагу, що те, що інтенсивне затемнення не впливає на захисні функції окулярів. Крім того, занадто темні окуляри, але з відсутнім захисним фільтром, створюють враження гарної захищеності очей від сонячних променів, але водночас пропускають ультрафіолет, що завдає непоправної шкоди. Це пов’язано з тим, що при нестачі світла, викликаного темними лінзами, зіниці стануть ширшими і краще поглинатимуть невидимі ультрафіолетові промені.

Різний колір лінз підходить для різних цілей

Так, сірі та зелені можна носити де і коли завгодно – вони зберігають природне сприйняття кольорів.

Золотисто-жовті найкраще підійдуть коли на вулиці хмари та дощ – вони допомагають позбутися зайвих синіх фарб. Не рекомендується купувати виріб яскравого жовтого, рожевого або помаранчевого кольорів, тривале носіння такого аксесуару матиме збуджуючий вплив на нервову систему.

Поляризовані – відмінний вибір, якщо ви їдете у гори чи на пляж. В умовах яскравого сонячного світла, що відбивається від снігу або піску, вони позбавляють ефекту засліплення.

Фотохромні, як і сірі, підходять за будь-яких обставин завдяки своїй здатності змінюватися при зміні освітлення.

Градуйовані або частково затемнені окуляри добре підходять для керування машиною.

При примірці зверніть увагу на ваше сприйняття кольору – якщо товар якісний, воно залишиться незмінним. Якщо в окулярах світло змінило колір, краще відмовитися від цього придбання.

Світлопропускання

Ця характеристика в обов’язковому порядку вказується в цифровому маркуванні виробу та відображає захисні функції від ультрафіолетових променів.

Усього існує 5 видів:

  • 0 – захист відсутній повністю, все світло, що потрапляє в обличчя, потрапляє і сітківку;
  • 1 – мінімальні захисні функції, що зупиняє близько 20% ультрафіолетового випромінювання;
  • 2 – в очі потрапляє 42-14% ультрафіолету;
  • 3 – найоптимальніший варіант, відмінно підходить при тривалих прогулянках, подорожах та вуличній роботі. Мінімальний рівень захисту при пляжному відпочинку;
  • 4 – найбезпечніший варіант. На сітківку потрапляє трохи більше 5% променів. Хороший варіант для відпустки у спекотних країнах або при подорожі до гір.

Покриття

Додаткове покриття може бути відсутнім, але у дорогих моделей, як правило, воно є. Це або поляризаційний, або фотохромний шар. Перший варіант відмінно підійде при частій зміні освітлення – лінзи зроблять перехід більш плавним і позбавлять від відблисків.

Читайте далі: Проста звичка, яка допоможе вам завжди виглядати на п’ять років молодше

Другий варіант більше призначений для холодного клімату, використання в горах чи вночі, оскільки його дієвість погіршується за високої температури. Фотохромні лінзи справляються із надлишками ультрафіолетового випромінювання та затримують світлопотік.

Як визначити якість окулярів

Важливо: При придбанні такого товару разом з ним часто постачається наклейка, що дозволяє перевірити оригінальність та працездатність аксесуара. Якщо подивитися на неї через поляріаційні лінзи – виявиться голограма.

Місце придбання

В ідеальному випадку, це має бути спеціалізований магазин, у якому всі товари будуть якісні та з маркуванням. Крім цього, при покупці аксесуара в переході чи супермаркеті, вам, найімовірніше, не зможуть показати сертифікат, що доводить якість продукції.

Важливо: Не купуйте окуляри на базарі, переході та інших неспеціалізованих місцях. Сонцезахисні аксесуари – зовсім не безневинні, при постійному носінні неякісного товару (багато з дешевих виробників не заморочуються щодо захисту від ультрафіолету і просто затемнюють скло), можна отримати безліч захворювань або обпалити сітківку, що загрожує подальшою втратою зору.

Як визначити якість окулярів

Крім вибору форми та виду сонцезахисних окулярів, необхідно також відповідально поставитися до перевірки їх якості. Особливо це стосується придбання аксесуара не в спеціалізованому магазині, хоча навіть у моделей відомих брендів може статися брак.

Розглянемо, як правильно вибрати сонцезахисні окуляри:

  • Промацайте маркування. Як правило, воно наноситься на дужки за допомогою лазера, а значить його не вдасться відчути рукою чи стерти. Якщо при промацуванні ви відчуваєте шорсткість або напис стирається, значить аксесуар неякісний або підробка.
  • Особливу увагу зверніть на лінзи – основний елемент продукту, що захищає очі від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. При їх виготовленні використовуються якісні полімери чи скло. Якщо матеріали використовувалися хороші, то у окулярів буде повна прозорість, а мутність свідчить про дешевизну використовуваної сировини. Нахилить окуляри – якщо при ретельному огляді ви побачите навіть незначні подряпини чи потертості, то лінзи неякісні – у хорошому продукті вони завжди захищаються спеціальним покриттям. Тримайте окуляри перед очима, поволі обертаючи їх у будь-який бік. Предмети при перегляді через лінзи не повинні втрачати обриси або спотворюватися, інакше – окуляри вигнуті та неякісні. Опустіть товар на світлий папір. Так ви зможете побачити, якщо на склі буде присутня пляма або розлучення.
  • На оправі відсутні зазубрини, нерівності та потіки фарби. Матеріал хорошого продукту завжди однорідний, приємний на дотик, насиченого та чистого кольору. Спробуйте трохи погнути оправу – якщо вона швидко повернулася в початкове положення, то товар якісний.
  • Кріплення не менш важливі, ніж самі лінзи, адже від них залежить те, як довго прослужать окуляри. Перевірте з’єднання, розкривши окуляри так, щоб дужки опинилися нагорі. Якщо кріплення хороші, дужки не зачиняться, а залишаться у розкритому стані. Дорогі шарнірні з’єднання майже завжди малопомітні, виконані в такому ж кольорі, як і оправа, і не виходять за межі окулярів.
  • Особливо якісно необхідно перевіряти продукт, якщо ви купуєте його дешево або по акції – хороші окуляри ніколи не будуть продаватися за дуже низьку ціну.

Крім інших порад щодо вибору сонцезахисних окулярів, основним критерієм залишається ваш власний комфорт.

Підійдіть до покупки відповідально – якісний продукт прослужить не один рік. Окуляри не повинні тиснути на обличчя, очі в них не повинні втомлюватись і хворіти. Особливо уважно поставтеся до вибору лінз – неякісні стекла в кращому разі не матимуть бажаного ефекту, а в гіршому – завдадуть непоправної шкоди зору.

Залишити коментар

*

Вгору