Пандемія COVID-19 триває вже більше двох років, і хоч ситуація в багатьох країнах зараз набагато краща, ніж у 2020 році, з’являються нові й нові штами вірусу, якими все ще реально заразитися. Більше того, коронавірусом можна перехворіти і два, і три рази, незважаючи на антитіла, що виробляються.

“Імунітет до SARS-CoV-2 не ідеальний, він не повністю захищає від повторного зараження”, – коментує експерт з інфекційних захворювань Кавсар Расмі Талаат у розмові з Women’s Health. Тим більше, антитіла одного штаму безсилі проти іншого. Хорошою новиною є те, що у вакцинованих людей, які перенесли повторну інфекцію, COVID-19 зазвичай протікає в набагато легшій формі.

Що робити, якщо ви заразилися ковідом повторно

Якщо повторне зараження не обійшло вас стороною — є кілька простих правил, яких варто дотримуватись під час хвороби та після того, щоб легше перенести вірус та відновити організм.

Ізолюйтесь

Не варто думати, що якщо у вас легкі симптоми, вірус небезпечний для вас чи оточуючих. Обов’язково сядьте на карантин щонайменше на п’ять днів.

Не уникайте лікарів

При повторному зараженні ковідом у багатьох виникає спокуса проігнорувати консультацію з лікарем, адже якщо один раз хвороба вже відступила, боятися нічого. Однак це дуже небезпечна помилка. Обов’язково зателефонуйте до вашої поліклініки та проконсультуйтеся з терапевтом про подальші дії. Можна відразу викликати лікаря додому, попередивши про те, що у вас коронавірус.

Запишіться на ревакцинацію

Коли період карантину закінчиться, а ви відчуєте себе краще — обов’язково запишіться та сходіть на повторну вакцинацію.

Зміцнюйте імунітет

Вірус відступить швидше (і здолає вас знову з меншою ймовірністю), якщо ви активно зміцнюватимете імунну систему. Фізична активність, вітаміни, здоровий сон, прогулянки на свіжому повітрі (звісно, ​​після карантину) – все це доступні та дієві способи зміцнити природний захист організму.

Залишити коментар

*

Вгору