Розігрів замороженої їжі всього за кілька хвилин – начебто простий спосіб заощадити час на приготуванні. Але як він безпечний?

Зараз можна отримати практично будь-яку страву за 5 хвилин, просто діставши її з морозилки та розігрівши у мікрохвильовій печі. Але наскільки корисною буде така їжа?

Як вам шкодить їжа, розігріта в мікрохвильовій печі

Навіть якщо це заморожена страва зі здоровими інгредієнтами та низьким вмістом калорій, це може бути не найкращим вибором для обіду чи вечері. Справа в тому, що метод приготування їжі безпосередньо впливає на кількість поживних речовин, які в результаті потрапляють в організм. На жаль, звичайний побутовий прилад як холодильник може значно знизити поживну цінність їжі і знижуючи кількість корисних для здоров’я речовин, роблячи тіло більш вразливими. Тож чи варта ця зручність того, щоб жертвувати своїм здоров’ям? І у яких випадках використання заморожених продуктів можна вважати безпечним?

Чому небезпечно підігрівати їжу в мікрохвильовій печі

Скорочення поживної цінності

Нагрівання їжі в мікрохвильовій печі може позбавити її поживних речовин. Те, що могло спочатку виглядати як джерело поживних речовин, може перетворитися на «мертву їжу» через діелектричне нагрівання мікрохвиль. Доктор Джозеф М. Меркола, ліцензований лікар і хірург, пише про цей процес так: «Молекули води швидко обертаються в мікрохвильовій печі та в їжі на високих частотах, що створює молекулярне тертя та нагріває їжу. Це призводить до зміни молекулярної структури вашої їжі і, як наслідок, зменшення вмісту поживних речовин в їжі».

Утворення канцерогенів

Це стосується не всіх ситуацій, але важливо про це знати. Коли ви розігріваєте продукти, загорнуті в поліетилен, в мікрохвильовій печі, ви можете створити в них канцерогени. Ґрунтуючись на дослідженнях, уряд опублікував попередження про небезпеку для здоров’я людини та навколишнього середовища, яку можуть представляти мікрохвильові печі. Складання продуктів для мікрохвильової печі містить токсичні хімічні речовини, такі як BPA, поліетилентерфталат (ПЕТ), бензол, толуол та ксилол. Було виявлено, що пластикові контейнери, що використовуються для розігріву страв у мікрохвильовій печі, виділяють канцерогени разом з іншими шкідливими токсинами в їжу, яка потім потрапляє до організму.

Чому небезпечно підігрівати їжу в мікрохвильовій печі

Руйнування вітаміну B-12

Користь для здоров’я від вітаміну B-12 миттєво зводиться нанівець при нагріванні продуктів, що містять його, в мікрохвильовій печі. У дослідженні, опублікованому в Журналі сільськогосподарської та харчової хімії (Journal of Agricultural and Food Chemistry), дослідники вирішили вивчити вплив мікрохвильового нагріву на втрату вітаміну B-12 у таких продуктах, як сира яловичина, свинина та молоко. Результати дослідження показують, що продукти втрачають від 30 до 40 відсотків цього вітаміну від мікрохвильового випромінювання. Перехід вітаміну B-12 у неактивну форму був виявлений у харчових продуктах у процесі нагрівання у мікрохвильовій печі.

Шкода для грудного молока

Потужні речовини, які спрямовані на боротьбу з бактеріями у грудному молоці, також руйнуються при мікрохвильовому нагріванні. Результати, опубліковані у журналі Pediatrics, присвячені поширеній практиці використання мікрохвильової печі для нагрівання замороженого грудного молока (так роблять для зручності у відділеннях інтенсивної терапії). Дослідники протестували 22 зразки свіжозамороженого грудного молока, щоб перевірити їх на лізоцимну активність та антитіла, нагріваючи зразки протягом 30 секунд за низької або високої потужності. Було виявлено, що у грудному молоці, підігрітому в мікрохвильовій печі при високих температурах після заморозки, спостерігається більший ріст кишкової палички – у 18 разів більше, ніж у контрольному грудному молоці, не розігрітому з використанням мікрохвильової печі. При низьких температурах мікрохвильова пічка також різко знижувала активність лізоциму і сприяла зростанню шкідливих для немовлят бактерій.

Зміни в організмі

У ході швейцарського клінічного дослідження його автори виявили зміни в крові у людей, які вживали молоко та овочі, приготовлені у мікрохвильовій печі. Вісім учасників дослідження з’їли низку продуктів, приготованих різними способами, у тому числі їжу, підігріту в мікрохвильовій печі. Результати дослідження показали, що еритроцити зменшилися, а рівень лейкоцитів збільшився, поряд із рівнем холестерину. Можливо, неіонізуюче випромінювання мікрохвильової печі може вплинути на зміни в крові та частоту серцевих скорочень.

Мікрохвилі дійсно можуть миттєво впливати на тіло завдяки випромінюванню 2,4 ГГц – частоті мікрохвильовими печами. Дослідження, проведене доктором Магдою Хавас з Трентського університету, показало, що рівні випромінювання, що випускається мікрохвильовою піччю, впливають як на частоту серцевих скорочень, так і на варіабельність серцевого ритму. Як стверджують у Medical Daily, ці рівні знаходяться в межах правил безпеки, але зазвичай викликають негайні та різкі зміни частоти серцевих скорочень.

Залишити коментар

*

Вгору