Другий триместр календаря вагітності був вельми спокійним і розміреним. По закінченню шостого місяця вагітності малюк важить в межах 1 кілограма і вже наростив жировий прошарок, який допоможе вижити у випадку передчасних пологів. У мами ж за ці шість місяців вельми помітно округлився живіт, збільшилися груди і вона розцвіла в передчутті майбутнього материнства.

З двадцять восьмого тижня по тридцятий тиждень вагітності

Активність малюка знаходять певну ритмічність, починає скорочуватися фаза спокою, і ви все частіше чуєте всередині себе активне ворушіння. Дуже часто виходить, що малюк проявляє активність по ночах, але це далеко від реальності. Малюк змінює фази активності та спокою ритмічно, просто вночі, коли ви перебуваєте в стані спокою, ви акцентуєте увагу на активності малюка.

Сьомий місяць вагітності

На цьому тижні вагітності особлива увага приділяється розвитку скелета, який вимагає від майбутньої мами великої кількості кальцію. Дуже важливо в ці моменти дати своєму організму додаткове підживлення кальцієм, щоб зберегти свої зуби, волосся і нігті, і крім цього забезпечити всі потреби малюка.

До кінця двадцять восьмого тижня вагітності серед видимих змін плода можна відзначити, що плід займає майже всю порожнину матки. Починаючи з цього тижня вагітності, у малюка починає наростати нігтьова пластина. До кінця двадцять дев’ятого тижня малюк відкриває оченята і освоює міміку, якщо ви зробите в цей період УЗД, то зможете оцінити його милу гримаску.

До кінця тридцятого тижня малюк починає виробляти перші спроби зробити вдих, використовуючи для цього легкі, які до цього періоду закінчили своє формування. Відчути ви це зможете по появі у малюка гикавки, яка свідчить про те, що навколоплідної рідини потрапила «не в те горло». Маля вже готовий до того, щоб передати дихальні функції від кровоносної системи до легких, але це буде зроблено, коли грудна клітка звикне до ритму дихальних рухів, і не буде збиватися.

На цьому етапі вагітності довжина плода становить майже 38 см, а вага – 1400 гр.

Тридцятий тиждень вагітності

Серед змін, які відбуваються з мамою, то важливо відзначити, що з двадцять восьмого тижня вагітності з’являються сутички за Брекстон Хікс. Ці сутички мають свою періодичність і дозволяють готувати матку до майбутніх пологів. Для дитини ці сутички не небезпечні, оскільки його захищають навколоплідні води.

Ваша матка зараз істотно збільшилася і вже підноситься на 24 см над лобковою кісткою. У випадку, якщо ви відчуваєте дискомфорт під час руху малюка або сутичок по Брекстон Хікс, то приляжте або сядьте напівлежачи. Це необхідно, щоб ви могли розслабитися і приділити трохи часу собі і своєму малюкові, погладивши живіт.

Дуже важливо, щоб в цей період вагітності ваш раціон харчування був багатий кальцієм, крім цього важливо зберігати рухову активність, яка дозволить вам контролювати дихання і підтримувати м’язи в тонусі. Рухова активність дозволить вам уникнути токсикозу другої половини вагітності, який виникає саме зараз.

Тридцять перший – тридцять другий тиждень вагітності

На цьому етапі малюк продовжує зміцнювати скелет кальцієм, який він запозичує у матері, і повертається до того, що відточує органи дотику, які за минулі тижні удосконалилися і отримали нові можливості.

Тридцять перший тиждень вагітності

Якщо малюк на минулих місяцях вагітності реагував на вібрації вашого голосу, то тепер його вухо здатне розрізняти різні звуки і запам’ятовувати їх. Малюк активно прислухається до всього, що його оточує:

  • він реагує на биття серця матері (якщо ви хвилюєтеся, то і малюк буде стривожений)
  • інтерес викликає перистальтика вашого кишечника (при появі там звуків малюк пробує доторкнуться до його джерела)
  • малюк з цього етапу здатний навчатися і запам’ятовувати (добре з ним розмовляти і включати йому класичну музику)

Крім розвитку органів слуху малюк починає відкривати очі, що дозволяє розрізняти світло, темряву і реагувати на неї. Серед нових органів дотику у малюка сформувався нюх і смакові рецептори. Так, малюк уже вміє нюхати і відчувати смаки. Завдяки своєму розвитку і тому, що ви з’єднані з ним пуповиною, ваш малюк має можливість відчути смак і запах, який відчуваєте ви. Це дозволяє йому сформувати нейронні зв’язки, які в подальшому будуть визначати його переваги.

До кінця тридцятого тижня вагітності плід важить 1780 гр і його ріст не перевищує 42 см.

Тридцять другий тиждень вагітності

Майбутній мамі варто більше уваги приділяти фізичним вправам, які дозволяють її навчити управляти своїм диханням і м’язовою напругою. Ідеально, якщо ви потрапите на аквааеробіку. У порівнянні з іншими фізичними навантаженнями, аквааеробіка дасть можливість під час заняття розслабитися і зняти навантаження з суглобів і хребта. Не зайве буде практикувати вправи Кегеля, які дозволять вам тренувати м’язи промежини і швидше відновиться після пологів.

Дуже важливо бути уважними до змін свого самопочуття, так як зростає ризик передчасних пологів. Якщо у вас з’явилася тяжкість внизу живота, кров’янисті виділення і ви відчуваєте ріжучі болі, то це привід швидше бігти в роддом, так як оперативне втручання дозволить вам зберегти вагітність або в разі передчасних пологів дасть можливість виходити малюка з імовірністю більше 85%.

Залишити коментар

*

Вгору