На цьому етапі підходить до кінця другий триместр розвитку малюка і вашої вагітності. Шостий місяць вагітності мало чим відрізнятиметься від п’ятого місяця вагітності, так як ваш малюк буде проявляти рухову активність, багато спати і активно удосконалювати створені раніше системи.

Шостий місяць вагітності

Від вас же на цих етапах вагітності потрібно дуже рухливий спосіб життя, який буде тримати вас у тонусі, а малюка забезпечувати необхідним рівнем кисню. Шостий і п’ятий місяць календаря вагітності можна сміливо назвати місяцями руху, як вас, так і малюка.

Кінець вісімнадцятого тижня і двадцять четвертий тиждень вагітності

Ваш малюк на цьому тижні вагітності дуже походить на шарпея, так як шкіра, яка активно формується на даному етапі на кілька розмірів йому велика. Це вельми швидко виправиться завдяки тому, що малюк дуже активно обростає м’язами і жирком, який дозволяє йому регулювати температуру свого тільця. Всі ресурси малюка направлені на формування підшкірного жиру і пігментів шкіри, які позбавляють її прозорості.

Двадцять четвертий тиждень вагітності

Малюк як і раніше активно рухається, але тепер ви це відчуваєте у вигляді легких поштовхів. Серед нових рухових рефлексів, які малюк освоює, варто виділити ходьбу і смоктання пальця. Хочеться відразу сказати, що тепер він дійсно виконує ці рухи усвідомлено, а не просто кладе руку в рот, як це було раніше. Більш складна структура мозку дозволяє немовляті на цьому тижні вагітності сформувати нейронний зв’язок, який відповідає за функцію ходіння. Ще формується ковтальна функція, при зловживанні якої, малюк може почати гикати. У моменти, коли малюк гикає, у вас може з’явитися відчуття, що він підстрибує всередині вас. Ще маляті дуже подобається грати з плацентою, яку він дуже часто чіпає ручками або обхоплює.

З’являється режим дня. Незважаючи на те, що малюк спить майже 24 години, але з’являється певна ритміка 50 хвилин тривалого сну і близько 10 хвилин активності. Фактично це змінюються фази короткого і швидкого сну, доказом цього є те, що серце не змінює ритму свого биття.

Малюк активно крутиться, використовуючи вухо, як вестибулярний апарат. Так-так, як би нам не здавалося, що нас чують – це оманливе. Малюк сприймає тільки звукову хвилю і вібрацію нашої голови, а його вушка працюють поки як камертони.

Довжина плоду на в межах 30 см, а вага складає майже 680 м.

Двадцять п'ятий тиждень вагітності

У вас крім зростання живота і пурхання від чергового піночка немовляти відчутних змін не спостерігається. Для підтримки живота, починаючи з цього періоду вагітності рекомендовано одягати бандаж. Серед позитивних новин, які вам варто знати: ваш малюк вже має шанс вижити у випадку передчасних пологів, так як у нього для цього достатньо підшкірного жиру, який його може захистити від переохолодження.

З двадцять п’ятого по двадцять сьомий тиждень вагітності

Серед основних акцентів розвитку варто виділити, що малюк тепер зосередився на зміцненні кістково-суглобової системи, розвитку серцево-судинної системи, активно працює і розвивається травна система і почалося випробування вічко і малюк пробує відкрити повіки. Малюк продовжує обростати жиром, хоча і трохи знижує темп його приросту, але це не небезпечно, так як основні жирові тканини формуються на заключних тижнях вагітності.

Для малюка ці тижні по праву можна назвати “тестуванням всіх систем”. В результаті активного ворушіння й ускладнення своєї будови малюк навчився:

  • тримати рівновагу
  • смоктати палець і складати кулачки
  • імітувати ногами ходьбу
  • контролювати ритм рухів
  • ковтати
  • какати і писатися
  • ділити сон на дві фази і багато іншого не настільки відчутне для нас, але дуже значиме для розвитку крохи.

Весь цей досвід, який малюк зумів добути, зафіксувався в головному мозку, який за шостий місяць вагітності збільшилася в 4 рази і тепер важить близько 100 гр. Таке збільшення мозку стало можливе завдяки тому, що до кінця шостого місяця вагітності запустилися всі органи чуття, які дозволили малюкові збирати емпіричну інформацію про можливості свого тіла, а мозку істотно збільшити кількість нейронних зв’язків.

Двадцять сьомий тиждень вагітності

До кінця цього тижня вагітності довжина малюка складає майже 33-35 см, а вага сягає 900 м.

На цьому місяці вагітності грудна клітка майбутньої мами збільшується на 7-10 см, що дає майже 20% обсягу вдихуваного повітря. Крім грудної клітки активно росте живіт, який тисне на ваші травні органи, забезпечуючи вам дискомфорт. Найчастіше цей дискомфорт проявляється у вигляді печії або навіть блювоти, якщо це спостерігається, то варто отримати консультацію з приводу харчування вагітних.

Залишити коментар

*

Вгору