Перші кроки малюка – це дуже хвилююча подія для батьків. Але про цю подію необхідно подбати заздалегідь, щоб майбутня хода дитини була правильною. Адже хода починається з правильного положення стопи і своєчасної опори на ніжки.

Як навчити дитину ходити

  • Спочатку необхідно тренувати правильну опору дитячих ніжок при їх зіткненні з підлогою або зі столом. Починати можна з крокування дитини, яка лежить на спині. Для цього треба взяти її ніжки в свої руки в області голеносних суставчиків, зігнути їх в колінах і поставити на стіл, щоб підошви стоп щільно притискалися до поверхні столу. Далі треба покрокувати по столу, роблячи це спочатку на одному місці, потім переставляючи ніжки на пару кроків вперед і назад. Повторювати вправу треба близько п’яти разів і стежити, щоб при цьому не підтискались пальчики на ніжках дитини і не косолапили стопи.
  • Далі буде необхідний м’яч. Треба покласти малюка на м’яч животом вниз, при цьому утримуючи його під пахвами. Прокатати дитину, що лежить на м’ячі на себе, поки її підошва не стикнеться з поверхнею масажного килимка або столу. У цей момент необхідно домогтися випрямлення ніг, а також утримання ваги тіла. Повторювати вправу приблизно п’ять-сім разів.
  • Ще одна вправа називається *чапля*. Вона виконується при впевненній опорі дитини на ноги. Це тренування стояння на одній нозі, під час якого малюка треба підтримувати в пахвовій зоні. Треба взяти малюка до себе спиною, поставити його на підлогу або на стіл, обійняти однією рукою за талію, другою взяти гомілку дитини і зігнути ніжку в коліні. Утримувати її в цьому положенні необхідно близько семи секунд. Дитина при цьому повинна на одній нозі утримувати свою вагу, при цьому не згинаючи ногу.
  • Наступна вправа називається *повітряний крок*. Починати її треба з тієї ж вихідної позиції, що і попереднє, тільки утримуючи рукою вільну ногу малюка, необхідно описати нею крок в повітрі. Повторюється вправа приблизно п’ять разів, після чого слід поміняти опорну ногу і повторити рухи вже іншою ніжкою.

Вчимо дитину ходитиДля того, щоб дитина почала ходити, крім вправ, їй необхідно більше самостійності. Тому, виходячи на вулицю, не варто весь час її катати в колясці. Краще подумати, чим можна допомогти малюкові почати самостійно ходити. Треба дати йому можливість відчувати грунт під ногами. Щоб малюку було цікавіше пересуватися, можна взяти з собою, наприклад, машинку на мотузочці. Під час прогулянок можна звертати увагу своєї дитини на те, як ходять дорослі і бігають дітки постарше. При цьому треба їх дії коментувати, щоб малюк зацікавився цим процесом.

Від ходунків взагалі слід відмовитися. Тому як саме цей пристрій найчастіше і є та причина, по якій малюк відмовляється ходити.

Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору