Ви знали, що сушити волосся природним шляхом набагато небезпечніше, ніж феном? А те, що вирушати в ліжко з мокрою головою — значить, скоротити шлях до кінчиків, що січуться, до мінімуму? Вчений Кембриджського університету, трихолог Тім Мур протягом кількох років досліджував процес сушіння волосся і, нарешті, написав докладну інструкцію, як правильно це потрібно робити.

Чому сушити волосся без фена – шкідливо?

Доктор Мур запевняє, що «натуральна сушка» – найгірше, що ви можете зробити зі своїм волоссям. Він це пояснює так. Контакт волосся з водою з перших секунд на молекулярному рівні змінює його структуру, до речі, не найпростішу. Кожна волосина є складною конструкцією. Насамперед, вона має зовнішній захисний шар (кутикулу), що складається з декількох пластів ороговілих клітин витягнутої форми, так званих волосяних лусочок.

Як правильно сушити волосся?

Основна частина волосся – кортекс, утворений з чистого білка, каротину. Він відповідає за об’єм волосся (визначається генетично) та його колір (хімічні процеси зміни пігменту протікають саме в кортексі). Центральний елемент волосся (правда, не кожного – наприклад, його немає в пушкових волосках) – медулла, мозкова речовина, що відповідає за теплопровідність (наші пасма нагріваються або остигають залежно від температури медули).

Що ж відбувається, коли ми миємо голову чи просто мочимо волосся?

Спробуйте уявити себе всередині будинку з дахом: коли йдеться про волосся, у вашій ролі виявиться кортекс, а кутикула буде черепицею, через зазори в якій волога проникає всередину. Через воду кортекс набрякає, і волосся збільшується в об’ємі. Це було б непогано, якби він не ставав дуже крихким і практично беззахисним, адже лусочки кутикули, розм’якшившись, повністю розкриваються.

Найголовніше: чим довше ми залишаємо волосся мокрим і чим довше триває контакт з водою, тим більше воно продовжує набухати, «розтягуючи» бідну кутикулу. При цьому кожне миття з наступним повільним висиханням щоразу піддає випробуванню захисний шар волосся, викликаючи появу тріщин на захисному шарі. Пожалійте своє волосся, переконує Тім Мур: сушіть його відразу після миття.

Сушіть волосся відразу після миття

Друга страшна помилка, якої він радить уникати – це лягати спати з мокрим волоссям. Так, з метою економії часу, ми часто вирушаємо в ліжко, як тільки помили голову. Роблячи так, можна завдати шевелюрі збитків, виправлення яких займе довгі місяці. У чому тут річ? Уві сні ми здійснюємо мимовільні рухи, в тому числі, мусолимо головою по подушці теж – це тертя досить сильне і може призвести до витончення і ламкості волосся (загалом, це приблизно те ж саме, як якщо б ви вийшли з дому з вологим волоссям, натягнувши на нього шапку).

До речі, погодні умови сильно впливають на якість сушіння: велика вологість миттєво зведе всі зусилля по укладці до нуля – використовуйте термозахисний спрей для зменшення її впливу на волосся. Проведені лікарем Муром тести показали, що, як не важко в це повірити, наше волосся найкраще почувається взимку — в холодний ясний день при температурі нуль градусів.

Що стосується засобів догляду, лікар напрочуд лояльний, радячи орієнтуватися на середню цінову категорію. Він запевняє, що у лабораторно-польових умовах було перевірено і люксову продукцію, і мас-маркет. Виявляється, «розкішні дорогі пляшки» не варті того, щоб платити за них непомірну ціну. Зрозуміло, супердешеві продукти теж не зроблять ваше волосся чудовим. Резюме: вибирайте «золоту середину» – відхід від бренду середньої категорії (втім, вирішувати все одно вам).

Отже, вирушаємо сушити волосся по-новому – правильно і без шкоди:

Сушити волосся правильно
  1. В умовах постійного цейтноту, коли нам ледве вистачає часу вимити голову, ми намагаємося якнайшвидше взяти в руки фен. Пригальмуйте, радить доктор Мур. Спочатку потрібно акуратно підсушити волосся рушником: обернути його навколо голови, захопивши довжину волосся, і легко-легко помасажувати, щоб увібрати основні надлишки вологи.
  2. Розчісувати мокре волосся не рекомендується, але підготувати до сушіння потрібно. У жодному разі не робіть це щіткою чи брашингом! Беріть в руки тільки гребінь або гребінець з великими рідкими зубцями і повільно прочісуйте від кінчиків до коріння (саме в такому напрямку). Якщо волосся продовжує сильно плутатися, спробуйте наступне: протягом декількох хвилин пройдіться по ньому феном струменем холодного повітря і розшаруйте пальцями.
  3. Використання термоприладів для роботи з вологим волоссям може мати для них катастрофічні наслідки. Уявіть, що відбувається з водою при максимально високих температурах: вона перетворюється на пару, яка розширюється. Краплі вологи, що залишилися всередині волосся, при нагріванні в буквальному значенні можуть спалахнути практично спопеливши його вміст. Порада тут тільки одна: використовувати після сушіння і перед укладанням термозахисні спреї та уникати температур вище 210 градусів – це дуже сильно шкодить як їхньому кольору, так і міцності.

Залишити коментар

*

Вгору