Ви замислювалися, чому так іноді трапляється в житті, що багатообіцяючі відмінники через роки виявляються не в найкращих місцях, а ті, хто зірок з неба не хапав, дивишся – непогано влаштовані. *SCRATCH*

Все тому, що одних блискучих даних мало – потрібно ще вміти їх грамотно прикласти. Що толку у вашому червоному дипломі, якщо він не допоміг знайти роботу, і який зміст у вашому знанні мови, якщо роботодавець про це навіть не здогадується?

Досягнення втрачають сенс, якщо не допомагають рухатися вперед, а для цього важливо опинитися в потрібному місці. Іншими словами, має значення засіб пересування, точніше – просування. Звичайно, у перших рядах нерідко виявляються і бездарності, значить, тим більше шансів на успіх у просунутих.

Як знайти роботу

Коник-Горбоконик

Влаштуватися в маленьку компанію з перспективами росту і рости разом з нею – відомий, випробуваний багатьма шлях кар’єрного розвитку. Такий шлях гарний тим, що не доведеться долати конкуренцію, боротися за місце і вислужуватися – коли фірма розростеться, ви будете вже на коні. А вже далі, коли вашого коня всі будуть знати як прудкого, сміливо торгуйтеся далі про ціну та умови.

Олексій прийшов працювати менеджером у маленьку нікому не відому турфірму на зорі розвитку цивілізованого туризму в нашій країні – близько 10 років тому. За кілька років фірма виросла і стала великим, відомим туроператором. Сам Олексій доріс до заступника директора, і через якийсь час він без проблем знайшов фінансування на власний бізнес, теж вдалий, до слова, турпроект – ніхто не сумнівався в його авторитеті.

Подібних історій успіху безліч, однак, така стратегія погана своєю непередбачуваністю – далеко не кожен горбунок стає коником. Тому важливо зуміти визначити, де є перспективи, а де ними не пахне. З’ясувати це можна, дізнавшись більше про історію фірми. Наприклад, якщо вона існує вже 5 років, і за ці роки колектив збільшився з 7 до 15 співробітників, це, звичайно, тенденція розвитку, але навряд чи обіцяє кар’єру. Можна дізнатися про плани розвитку. Якщо вони існує хоча б у головах начальства, перспектива росту є.

Шукайте свій маленький, та молодецький засіб просування в сферах праці, які активно розвиваються, таких як роздрібні продажі, IT-технології, нерухомість та інші. *OK* Читайте аналітичні огляди, слухайте друзів, аналізуйте самі і робіть ставку.

Наш паровоз вперед летить

Знайти роботуГарне місце для швидкого кар’єрного росту – велика компанія, наприклад, фінансова корпорація, великий банк, виробниче або торгове підприємство з розгалуженою структурою. Зростання в такому випадку забезпечується за рахунок можливостей – чим більше компанія, тим більше вона може запропонувати співробітникові, у тому числі і варіантів для розкриття потенціалу і просування. Завжди є куди перейти, куди вирости.

Михайло прийшов на роботу в компанію, що займалася продажем власних продуктів і їх франчайзингом. Оскільки він мав вищу економічну освіту, у рамках посади менеджера з продажу йому було тісно. Він вирішив проявляти активність, і одного разу його діяльність принесла плоди. Олексій розробив концепцію нового товару і запропонував її керівництву. Ідея молодої людини усім сподобалася, продукт вирішили вводити в роботу, а автора призначили головним відповідним департаментом з розвитку.

Особливість ставки на великі компанії полягає в спонтанності кадрових призначень – як у випадку з Олексієм, коли одна ідея вивела його на новий рівень. *YES* Це прикмета бурхливо розвиваються російських компаніях, і зворотна її сторона така, що можна чекати цього випадку не рік, як це сталося з Олексієм, а набагато довше, що загрожує втратою терпіння.

Шукати велику компанію нескладно – їх імена на слуху і на виду. Однак не поспішайте претендувати відразу на вагому позицію, навіть якщо у вас є відповідний їй досвід – можете пролетіти, і втратити ще одну мішень. А ось молодша робоча одиниця – менеджери, агенти, помічники – це те, що потрібно для початку: і потрапити просто.

Заморський «аероплан»

Іноземну компанію багато хто розглядає як трамплін у велику кар’єру, і в цьому є резон – іноземні роботодавці чимало вкладають у працівника, пестять його і виводять на новий рівень самі, для цього навіть не завжди потрібна ініціатива.

Тетяна прийшла співбесіду у відому німецьку компанію на вакансію секретаря, не тому що вважала цю посаду своєю планкою – все-таки вона закінчила МГУ, – а тому що ні на яку іншу посаду її не брали. З секретарського куточка з телефонами, що розриваються, Тетяна вирвалася вже через рік, ставши особистим помічником керівника. Ще через три роки керівництво компанії прийняло рішення розвивати цю співробітницю в напрямку фінансової аналітики – їй оплатили спочатку річний курс у столичному вузі, потім її відправили на рік навчатися в Німеччину, а після повернення призначили фінансовим аналітиком.

РоботаМінус кар’єри в іноземній компанії в розміреності – тут усьому свій термін, і до кожного призначення треба пройти певний шлях. Зворотна сторона такої стриманості – у високих зобов’язаннях по відношенню до співробітників. Тут упевнені, що хороших – не тільки талановитих, але і просто надійних працівників треба розвивати і піклуватися про них.

Шукати іноземну компанію можна в газетах і на сайтах, присвячених пошуку роботи – такі фірми дають дуже помітні рекламні модулі і розміщують великі яскраві банери. Щоправда, мова звичайно йде про початкові позиції, стажерських ставках, але це і є той самий шанс почати кар’єру. Адже зайняти мало-мальськи серйозну посаду в іноземній фірмі ви зможете, якщо у вас є вже пристойні заслуги.

Який би засіб для просування вперед ви не вибрали, пам’ятайте, на фірму сподівайся, але сам не зівай. Краще паливо – ваші знання, вміння і навички, тому всіляко розвивайтеся. Чим грамотніше будете ви, тим більш швидкою, впевненою і обгрунтованою буде ваша кар’єра. 😉

Залишити коментар

*

Вгору