У дієту людини, що страждає цукровим діабетом, не обов’язково додавати незвичайні продукти. Весь раціон, з допомогою якого можна тримати під контролем стан хворого діабетом, дуже корисний і для здорових людей. Перед тим, як серйозно змінити режим харчування, обов’язково слід проконсультуватися з лікарем. Він порадить, що саме буде корисно для кожної людини і допоможе уникнути деяких помилок.

При діабеті не обов’язково виключати вуглеводи з свого раціону харчування. Їх потрібно вживати, тільки в розумних межах, для того, щоб уникнути сильних змін рівня цукру. Планувати своє харчування треба так, щоб в основну частину раціону входили не крохмалисті овочі, але і крохмалисті продукти повинні бути присутніми, тільки в дуже маленьких кількостях. Обов’язково в дієті має бути білок, який міститься в пісному м’ясі. Організм досить довго перетравлює вуглеводи, тому рівень цукру в крові тримається в межах норми.

При цукровому діабеті існує ризик прояву захворювань серцево-судинної системи. Тому не менш важливо стежити і за кількістю жирів у раціоні. Рекомендується вживати більше поліненасичених і мононенасичених Особливості кулінарії при цукровому діабеті.жирів, які знижують рівень холестерину. Оливкова олія дуже багата саме цими жирами, тому обсмажувати овочі краще всього саме на ньому.

Також слід приділяти увагу не тільки вмісту тарілки, але і розміру порції. Дієтологи розробили «метод тарілки», щоб було набагато легше людині отримувати всі важливі речовини в ідеальному співвідношенні. Обов’язково, половину тарілки повинні займати овочі, чверть тарілки – ті продукти, в яких містяться вуглеводи, і ще чверть тарілки треба віддати білкам. Білки не повинні перевищувати дев’яносто грамів.

Особливості кулінарії

Для людей з цукровим діабетом важливий і час прийому їжі. Щоб регулювання цукру в крові було більш ефективним, особливо якщо людина приймає медикаменти, рекомендується їсти і робити перекуси щодня в один і той же час. Вранці обов’язково треба знайти час для сніданку. Індивідуальний розклад залежить від загального стану здоров’я і препаратів, які приймає людина. Головне правило – кожен день необхідно робити три повноцінних прийоми їжі і три легких перекуси.

Особливості кулінарії при  діабеті.

Залишити коментар

*

Вгору