Перли – це найстаріший ювелірний камінь з усіх можливих. Перлина по своєму хімічному складу складається з найтонших пластинок арагоніта (вуглекислого кальцію), яка знаходиться в органічній речовині конхиоліном. За своєю природою перламутр і перли мають однаковий хімічний склад, але відмінність тільки в тому, як розташовані платини. У перламутрі пластина арагоніта лежить паралельно, а в перлах перпендикулярно. Саме цією особливістю будови і пояснюється те, що перламутр вражає грою фарб, але і перли не поступається йому по красі своєю матовою загадковістю.

Перли

Всі перли умовно можна поділити на морський і річковий, на натуральний і штучний. Кожен з них має свої особливості, наприклад, перли морського походження, має правильну круглу форму, а от річкові перли рідко славляться своїми формами. Крім цього, ні для кого не секрет, що натуральні перли більш цінні, ніж штучні. На відміну від натурального, штучні перли вирощується на основі метала, пластика або шматочка перламутру. Ця підстава і закладається в перлину, яка з часом його обволікає перламутром. Для росту такої перлини необхідно трохи більше року, а ось для створення натуральних перлів розміром з горошину буде потрібно до 12 років.

Річкові перли

Якщо ви хочете перевірити свої перли на натуральність, то спробуйте одну намистину кинути на скло. Завдяки тому, що перлина натуральна і володіє певною пружністю, ви зможете спостерігати, як вона кілька разів підстрибне. Крім цього її можна перевірити і на зуб або розтерту в порошок перлину залити оцтом (при реакції повинні виділитися бульбашки вуглекислого газу).

Перли – талісман вірності і чистої любові

Історія лову перлів налічує вже більше 4000 років. Збір жемчугоносних молюсків це один з небезпечних і важких промислів у світі. Цінителі перлів знають, щоб добути одну перлину треба підняти з дна більше сорока раковин молюсків. Південні моря славляться своїми колоніями жемчугоносних молюсків, які можна знайти на дні моря, але їх кількість з кожним роком все зменшується, що істотно піднімає ціну на натуральні перли, а створення ферм виправдано заради виживання цього виду молюсків. Серед молюсків, які виробляють перли, найбільшим є вид Tridacna gigas. Його маса досягає 200 кг, а довжина раковини більше одного метра. За своє життя цей гігант здатний зробити перлину вагою до 7 кг. Єдиним недоліком цього мешканця західної частини Тихого океану можна вважати те, що ці перли не мають ювелірної цінності.

Прикраси з перлів

Одним із значущих ознак для перлів можна вважати його блиск, який проявляється при ламанні променів сонця в призматичних шарах арагоніта. Кращим можна вважати сорт ювелірних перлів Орієнталь, який добувають на берегах Перської затоки і затоки Манаар. Їх ще називають перлиною Сходу, за їх небувалу яскравість і красу переливів. Перли цього виду здатні переливатися білим, жовтим, кремовим, рожевим, блакитним, червоним і чорним.

Для того, щоб зберегти цей блиск важливо правильно зберігати перли і не давати їм довго залежуватися в скриньках з алмазами, сапфірами, рубінами та іншими улюбленцями жінок. У випадку, якщо ви помітили, що перли почали тьмяніти, то занурте їх в слабкий розчин оцту. Після такого купання, вони повернуть втрачену грайливість, але їх варто поносити, щоб вони не втратили свою вологість.

Лікувальні властивості перлів

У древній китайській медицині перли часто використовували для лікування:

  • Захворювань очей
  • Захворювань нирок, печінки, травної системи
  • Втрати пам’яті, нервових розладів і слабкості, спровокованими ними

Лікувальні властивості перлів

Перловий порошок або товчені перли можна було знайти майже у кожної жінки середньовіччя. Вважалося, що вони допомагають при втраті крові, недокрів’ї і мають зміцнювальну дію на організм людини

Перли не втратили свою популярність і сьогодні. Його вельми активно пропонують як харчову добавку, для лікування шкірних захворювань і прискорення загоєння ран, опіків і т.п. Деякі вельми охоче вживають перлову воду для зміцнення і біостимуляції власного організму.

Магічні властивості перлів

За перлами не помічено суттєвих магічних властивостей, за характером своєї дії вони більше схожі на домовика, який зберігає своє вогнище, ну або володаря талісмана з перлами, кому як завгодно. Але все ж варто вибирати всі камені за датою народження, тоді вони будуть добре служити своєму власникові.

Магічні властивості перлів

У багатьох культурах перли пов’язують саме з жінками і чимось домашнім і родинним, так:

  • В Індії перли є символом процвітання і благополуччя
  • У Європі перли є символом довговічності
  • У Китаї перли є символом родючості і магічної сили

Крім цього в багатьох країнах відзначають, що перли бережуть від нерозділеного кохання і втрачає блиск, коли господар хворіє. На сході вірять, що кільце з перлами врятує від злодіїв, нечесних угод і захистить від пристріту.

Кольє з перлами

Ще перлам приписують можливість відкриття ясновидіння, але відразу попереджають, що це дасть вам можливість бачити все в реальному світі, що може бути досить стомлюючим.

Залишити коментар

*

Вгору