Коли вирішила написати пост на цю тему, згадався анекдот про види любові. Так що спочатку пропоную трошки гумору, а потім почнемо розбиратися у видах любові. *IN LOVE*

У середині 70-х років на сільському клубі з’являється оголошення:
«Лекція« Види любові. Показ слайдів.»
На лекцію приходить все село.
На трибуну виходить лектор і починає:
Перший вид любові – це любов чоловіка і жінки.
Народ: Слайди! Слайди!
Лектор: Слайди будуть пізніше. Другий вид любові – це любов чоловіка і чоловіка.
Народ: Слайди! Слайди!
Лектор: Слайди будуть пізніше. Третій вид любові – це любов жінки і жінки.
Народ: Слайди! Слайди!
Лектор: Четвертий вид любові – це любов до Батьківщини. І ОСЬ ТЕПЕР БУДУТЬ слайди! 😀

Види любові

І так приступимо до розгляду цього питання. Я вважаю, що розподіл чого-небудь дуже умовно, в тому числі і любові. Так як кожні почуття це дуже індивідуально. І міряти все під один шаблон ні в якому разі не можна. Але все ж таки виділити основні моменти, які в тій чи іншій мірі притаманні любові, можна. Попереджаю одразу, що чистого виду любові немає. ;D Бо любов – це палітра змішаних емоцій почуттів, факторів кожного персонажа даного діяння.

Психологічний фактор

ЛЮБОВ-філіалу. Це глибока духовна близькість людей, яка будується на однакових інтересах або спільній меті. Відчуваючи таку любов, люди відчувають себе щасливими настільки, що їм ніхто більше не потрібен, крім товариства один одного і загального заняття, яке забезпечує постійний приплив нових емоцій і вражень на тлі глибокого взаєморозуміння.

ЛЮБОВ-агапе. Найкрасивіше, піднесене, ідеалістичне, духовне почуття, для якого не страшні ні час, ні відстань. Чуттєва сторона життя може бути принесена в жертву ідеалу. Для таких людей важливіше духовна близькість, поетичне співзвуччя почуттів і думок. При цьому важливо схожість у поглядах на життя, а не спільність занять і захоплень. Такий вид любові дуже терплячий, людина може чекати взаємності досить довго і вірити в неї за мінімальних шансів.

ЛЮБОВ-маніа. Така любов – сліпа, романтична, дуже емоційна. Це занадто владне почуття, але влада проявляється в більшій мірі не у фізичному володінні над партнером, а в емоційному. Зрада в почуттях, емоційна перевага іншого партнера набагато страшніше ніж фізична зрада. *CRYING* Ревнощі більш драматичні, прохолодні почуття коханої людини переносяться дуже важко, може призвести до самогубства або вбивства, так як ця любов є найбільшою цінністю, підпорядковуючи собі кохану людину цілком. Такий вид любові породжує більшість любовних трагедій.

ЛЮБОВ-сторге. Ця любов, більш делікатна і тактовна, схильна до компромісів і стабільності. Ідеальний вид родинної любові, заснований на здатності підтримувати спокійні відносини, сповнені ніжності і простий людської любові до партнера, повної співчуття і поблажливості до недоліків. Це така любов, коли люблять людину просто за те, що він є. Ця любов не прощає грубість, егоїзм, лицемірство та нещирість. Найцінніше – це увага один до одного.

ЛЮБОВ-прагма. По-іншому розумова любов. Це логічний вид любові, вона не може бути духовною або дуже емоційною. Якщо любов суперечить здоровому глузду, то людина швидко позбавляється від неї.

ЛЮБОВ-аналіту. Самий холодний і вимогливий вид любові з усіх. Спочатку в перший період закоханості партнер наділяється бажаними, ілюзорними перевагами, а потім їх відсутність у подальшому розвитку відносин охолоджує це почуття.

ЛЮБОВ-Вікторія. Це найчастіше фізична любов – перемога над партнером. Почуття любові власницьке.

ЛЮБОВ-Ерос. Еротичний потяг до партнера і прагнення до гармонії відчуттів. Такий вид любові *IN LOVE* засліплює людину, змушує ідеалізувати партнера. Присутність фізичної чуттєвості, але ця любов не прагне панувати або придушувати. Духовність такої любові занадто поверхнева і ілюзорна.

Фактор відстані:

Любов на відстані. Любов між двома людьми, яку поділяють десятки, сотні, тисячі кілометрів. Дуже рідко виходить зберегти такі стосунки на відстані.

Віртуальна любов. Любов людей через Інтернет, листування, телефонні розмови, ці люди частіше за все ніколи не бачилися, але випадковим чином заочно познайомилися і продовжують своє спілкування. Іноді такий вид любові може перерости у створення сім’ї.

Просто Любов. Це такий вид любові між людьми, яка нас оточує всюди. *YES*

Життєвий фактор:

Любов до родичів. Любов до батьків, дітей, бабусь і дідусей, тіток і дядьок, братів і сестер …

Дружня любов. Дружнє почуття до своїх співтоваришів.

Любов чоловіка і жінки. Те саме ніжне, яскраве, трепетне почуття, з якого найчастіше створюється родина.

Одностатева любов. Любов жінки до жінки, а чоловіка до чоловіка.

Любов до тварин. Така любов має на увазі турботу про домашнього улюбленця.

Любов до Бога. Любов до сили буття, до першоджерела всього існуючого.

Любов до матеріального світу. Це може бути любов до будинку, любов до якихось речей або любов до батьківщини (патріотизм).

Любов до себе. Іншими словами егоїзм.

Духовний фактор:

Умовна любов – це не справжній і нещирий вид любові, це банальне маніпулювання. Я тебе буду любити, якщо ти щось зробиш, щось скажеш, щось …

Безумовна любов – це любов людини до партнера, та й до всього навколишнього без усяких умов і вимог отримати щось натомість. ;D

Залишити коментар

*

Вгору