Ворожіння на ХеллоуїнХеллоуїн вважається певним мостом між двома світами – потойбічний і нашим світом. Здавна вірили, що напередодні цього свята можна зустріти справжню відьму або іншу нечисть. Якщо ж вони не показуються на очі, а дуже хочеться на них поглянути хоч одним оком, то використовували такий спосіб: одягали навиворіт одяг, і рівно опівночі йшли по дорозі задом неперед. Тоді відьма обов’язково себе відкривала.

Також існують і гадання, багато схожі на ті, які проводяться на наші святки. Нижче представлені кілька варіантів гадання для Хеллоуїна:

  1. Дівчина запалює свічку, бере яблуко в руку і входить в темну кімнату з дзеркалом. Свічка ставиться перед дзеркалом, а дівчина дивлячись у дзеркало починає їсти яблуко. В цей момент вона повинна побачити там відображення свого майбутнього чоловіка. Якщо свічка гасне, то ворожіння припиняється, так як в кімнату, якщо вірити переказам, пробралася нечиста сила.
  2. На ніч дівчина повинна поїсти чогось солоного. До неї  уві сні обов’язково прийде її суджений, щоб простягнути їй склянку з водою.
  3. Напередодні Хеллоуїна молоді дівчата потайки від усіх прали свої нічні сорочки. На ніч вони вішалися сушитися в спальні. Вважається, що майбутній чоловік прийде, щоб забрати сорочку. Якщо хочеться його побачити, необхідно не спати до ранку. Не всі витримували це, і напевно, не кожна знаходила вранці свою нічну сорочку. Може і приходив наречений, але швидше за все таким чином над довірливими дівчатами жартувала рідня.
  4. На стіл ставлять три блюдця. Гадання на ХеллоуїнВ перше наливають чисту воду, у друге забарвлене (наприклад буряком або чорнилом), третє ж повинно бути порожнім. Дівчині зав’язують очі, вона підходить до столу і вибирає наосліп одне з трьох блюдець. Якщо це блюдце з чистою водою – дівчину очікує шлюб з добрим і хорошим чоловіком, якщо з пофарбованою – то чоловіком стане вдівець. Ну а пусте блюдце свідчить про те, що їй не варто чекати швидкого весілля, принаймні ще один рік.
  5. Більш сміливим дівчатам можна *познайомитися* зі своїм майбутнім кавалером так. Взяти гілочку верби, вийти на вулицю, та так, щоб ніхто не знав, оббігти навколо будинку три рази, при цьому примовляючи – суджений-ряжений, приходь та забирай. На останньому колі повинен з’явитися суджений і схопити вербу за інший кінець.
  6. Для молодих людей також є ворожіння на свою суджену. Напередодні свята, як стемніє, хлопцеві потрібно проповзти під гілками куща чорної смородини. В процесі цього він обов’язково побачить тінь своєї коханої. І саме по тіні визначить, якою вона буде: худорлявою або повненькою, високою або низенькою.
  7. У стародавній Шотландії ворожили так. Увечері невелика компанія людей розводила багаття. Всі учасники вибирали собі камінь, який слід було запам’ятати. Коли багаття повністю розгоралося, всі гадаючі викладали навколо нього свої камінці. Дуже важливо було добре запам’ятати, як і де лежить обраний камінь. Як тільки багаття загасало, компанія розходилася по домівках. Виспавшись, вони вранці приходили назад дивитися на камені. У людини, камінь якої лежить так само, як і лежав вчора, буде дуже вдалою у всіх починаннях цілий рік. Якщо камінь зрушився – значить, ця людина захворіє найближчим часом, а якщо камінь зовсім зник – це віщує швидку смерть.
  8. На Хеллоуїн можна легко дізнатися, чи судилося збутися вашим бажанням. Для цього, будь-що загадуючи, потрібно розрізати на дві рівні частини яблуко. Якщо при цьому пошкодилися насіннячка, то очікуйте труднощів на шляху до задуманого. Все насіння ціле – значить бажання здійсниться в найближчий час.

Гадання для Хеллоуїна

За кельтським повір’ями, якщо лягаючи спати в ніч Хеллоуїна покласти під свою подушку яблучко і в цей час загадати бажання, а вранці його з’їсти – то все задумане неодмінно збудеться.

Також є повір’я, що якщо 1 листопада, вийти на перехрестя доріг і прислухатися до завивання вітру, то є ймовірність розчути слова про важливі майбутні події вашого життя.

Залишити коментар

*

Вгору