Масаж за допомогою банок, або баночний масаж, зарекомендував себе як ефективний лікувальний і косметологічний метод. У його основі – вплив на глибокі шари шкіри за допомогою вакууму, що утворюється усередині банки.

Перед виконанням банкового масажу поверхню шкіри змазують розігрітим масажним маслом. Потім беруть невелику (об’ємом, приблизно, 200 мл) банку і створюють всередині неї вакуум за допомогою підпаленого ватного тампона, змоченого спиртом. Не можна, щоб полум’я торкалося банки! Вона може легко тріснути, або на шкірі можна зробити опік. Тампон видаляють з банки через 2-3 секунди – за цей час у ній утворюється вакуум. Зараз у продажу вже з’явилися спеціальні силіконові антіцелюллітні баночки, вакуум у яких створюється шляхом стиснення їх рукою – вони набагато зручніше і безпечніше скляних.

Баночний масаж

Банкою роблять плавні масажні рухи. Шкіра при цьому повинна втягуватися всередину банки не більше, ніж на 1,5 сантиметра. Ще одне важливе правило – банка повинна весь час переміщатися, не можна залишати її на одному місці, щоб не допустити синців.

Вакуумний масаж за допомогою банок виробляють зверху вниз (на спині), за годинниковою стрілкою (на животі), спереду – назад, до хребта (уздовж ребер). Напрями обрані невипадково: вони відповідають руху основних потоків лімфи і крові в організмі, а також скороченням товстого кишечника. Рухи можуть відбуватися по спіралі, по прямій або зигзагом. Під час проведення банкового масажу можливі помірні больові відчуття і легка набряклість. Для зняття болю після банкового масажу проводять легкий заспокійливий масаж.

Вакуумний баночний масаж проводиться не більше 15 хвилин. Бажано повторювати процедуру через день. Він рекомендований при простудних захворюваннях дихальних шляхів, а також при радикулітах (не в період загострення), остеохондрозах, міозитах, люмбаго й інші.

Вакуумний масаж

Баночний масаж стимулює процеси обміну, відновлення тканин, «підхльостує» імунні реакції організму. Проте свою популярність він завоював, перш за все, як ефективний метод позбавлення від патологічно зміненої жирової тканини – целюліта.

Як і всі інші види масажу, виконувати його повинен фахівець. Якщо проводити баночний масаж в домашніх умовах самостійно, можуть бути неприємні наслідки у вигляді пошкоджених судин, синяків і набряків, не кажучи вже про больові відчуття. Користь від цієї процедури, в такому випадку, буде сумнівною.

Залишити коментар

*

Вгору