Гази у новонародженихГази у новонароджених – проблема досить поширена і не загрозлива здоров’ю малюка, проте достатньо неприємна для батьків: маленькі діти стають примхливими і неспокійними, а молоді матері часто витрачають безсонні ночі, намагаючись заспокоїти немовлят.

Втім, проблему зайвих газів досить просто вирішити, навіть не звертаючись до лікаря і лише дотримуючись кілька основних правил, про які вас розповість жіночий журнал JIJOUR.

Причини виникнення газиків

Гази – абсолютно природний побічний продукт травного процесу; проблемою стає надмірне утворення газів, що порушує правильне функціонування травної системи грудних дітей. У цьому випадку гази, накопичуючись в кишечнику, викликають різкі болі в животі.

 • Причини виникнення газиківРаціон матері: дієта, якої дотримується мати новонародженої дитини – один із ключових факторів, що впливають на появу проблеми з газами у дітей. Дієтологи і фахівці з проблем харчування вважають, що раціон з підвищеним вмістом молочних продуктів, кислотостворюючих продуктів і газостворюючих продуктів – таких, як бобові – може стати причиною зайвої вироблення газу у новонароджених дітей, що годуються материнським молоком.
 • Проковтує повітря: новонароджені діти під час годування проковтують повітря, в результаті чого пізніше живіт немовляти починає пучити. Така проблема може виникнути як при годуванні груддю, так і при штучному вигодовуванні при погано підібраній пляшечці для годування.
 • Плач: регулярний плач абсолютно нормальний для новонароджених, проте затяжний плач іноді призводить до «проковтування» повітря, що в свою чергу викликає проблему з газами.

Як зрозуміти, що новонароджений малюк страждає від газів? Основними симптомами цього розладу вважаються

 1. часта відрижка
 2. метеоризм
 3. діарея або навпаки запор
 4. болі або кольки в животі

Лікування газиків у новонароджених

Травна система новонароджених малюків ще недостатньо сформувалася, щоб виробляти всі необхідні для повноцінного травлення ферменти і самостійно справлятися з надлишком газів. Ось чому у вирішенні цієї проблеми потрібна допомога матері:

 • Допоможіть дитині відригнути після або під час годування грудьми, щоб позбутися від надлишків газів.
 • Якщо дитина вигодовується грудьми, то годуюча матір повинна піклуватися про свій раціон і виключити з прийому в їжу будь-які продукти, що викликають гази у дитини – навіть методом проб і помилок.
 • Знизьте обсяг і збільште частоту годувань. Великий обсяг молока при одному годуванні може викликати порушення травлення і надлишок газів у малюка.
 • При штучному вигодовуванні необхідно правильно підібрати пляшечку для дитини.
 • Теплі ванни і м’який масаж дитячого живота – перевірені та ефективні способи полегшити проблему з надлишком газів у новонароджених.

Лікування газиків у новонароджених

Якщо прості методи не допомагають впоратися з проблемою надлишку газів, можна скористатися спеціальними медичними препаратами для зниження обсягу вироблюваних газів у новонароджених. Такі препарати містять активний інгредієнт симетикон, що зменшує газоутворення і полегшує висновок газів. Необхідно пам’ятати, що лікарські препарати не запобігають утворенню газів, але полегшують їх вихід. Крім того, такі препарати вважаються безпечними для новонароджених, оскільки симетикон не всмоктується в кров і не містить спиртів.

Залишити коментар

*

Вгору