Нерідко у майбутніх матусь у період вагітності починають з’являтися проблеми в області здоров’я. Найчастіше їх турбують загрози виношування плоду, анемії , інфекції сечових шляхів і нирок. Така проблема, як цистит турбує, напевно добру половину вагітних. Інфекція досить небезпечна, так як знаходиться зовсім близько від матки і може стати причиною ряду ускладнень. Та й лікування в цей період жінки досить складне, в основному із-за неможливості застосування багатьох лікарських засобів, особливо антибіотиків.

Лікування циститу при вагітності

Для того, щоб уникнути шкідливої дії від препаратів, що застосовуються всередину, досить часто вагітним призначають інстиляції. Це місцеве лікування, яке виконується тільки в медичних установах. Сама процедура являє собою просте промивання хворого сечового міхура за допомогою катетера. Пацієнтка лягає в гінекологічне крісло, далі в сечовипускальний канал вводиться катетер і через нього вливають розчини протарголу, риванолу, борної кислоти і лікувальних масел. Сечовий міхур звільняється від них природним шляхом через певний час. Дану процедуру на ранніх термінах проводити не рекомендується, так як можна спровокувати викидень. Сама процедура досить дискомфортна, хоча інстиляції є найефективнішим лікуванням. Препарат вводиться в хворий орган, що забезпечує контакт з запаленої слизової і при цьому виключає загальний вплив на організм жінки.
При циститі народна медицина досить часто Цистит при вагітностірекомендує сидячі ванни з відварів різноманітних трав, також припарки і прогрівання. Але при вагітності нічого з цього робити категорично не можна, бо це може призвести до її передчасного переривання. І так як трави мають в основному комплексну дію на весь організм, то застосовувати їх треба з великою обережністю. Тому лікування циститу народними методами при вагітності досить обмежене. Паритися не можна, але можна підмиватися теплою водою. А якщо мочитися під час прийняття теплого душу, то можна трохи полегшити хворобливий стан. Ще допомагає звичайна питна сода. Слід розвести чайну ложку соди у літрі кип’яченої теплої води і підмиватися цим розчином. Сода сприяє зменшенню різей, так як має пом’якшувальну і дезінфікуючу дію.

У період хвороби дуже рекомендується рясно пити теплі напої. Вагітним можна скільки завгодно пити чай із плодів шипшини і журавлинний морс. Цистит цілком виліковний в період вагітності, навіть без застосування антибіотиків, просто необхідно набратися терпіння і чітко дотримуватися рекомендацій лікаря. Жінці в такий життєвий період, як вагітність варто ставитися до свого здоров’я дуже уважно і більш відповідально, не допускаючи розвитку будь-якої хвороби.

Залишити коментар

*

Вгору