Домосіди, вони ж Покоління національної безпеки, вони ж покоління Z – не лише створять нові продукти, ліки, зроблять наукові відкриття, а й напишуть до них докладні інструкції, а також їх уважно читатимуть.

Теорія поколінь

Уявляєте, у світі є шість поколінь, і вони якимось чином домовляються? Ви помічали: багато людей одного віку діють схоже, навіть незважаючи на те, що кожен має свої погляди на життя. Представники одного покоління приблизно однаково ставляться до освіти, здоров’я, краси, любові, команди, управління та комунікації. У них – спільна мова. Яким чином будуються ці процеси і що чекати від покоління, яке вже фактично створює наше майбутнє?

Як покоління з’являються та існують

Сьогодні ви точно знаєте як мінімум назви нових поколінь – Міленіуми (міленіали), Ікси, Бебі-Бумери. Коли тема стає модною, її обговорюють усі. Але пропоную розібратися, як покоління з’являються та існують.

Як покоління з'являються та існують

Покоління та його цінності формуються у період від народження людей до 10-11 років під впливом чотирьох чинників: події у суспільстві, особливості виховання, сигнали довкілля та дефіцит. До підліткового віку діти просто формуються під впливом цих чинників, але оцінюють їх критично. З 12-13 до 18 років кожен із нас створює свій власний світогляд, який відбиває індивідуальні особливості. Цінності покоління до цього моменту вже сформувалися, пішли на підсвідомий рівень і впливатимуть на нас протягом усього життя.

Бебі-бумери, «Ікси» та Міленіуми

При владі у світовій політиці та управлінні галузями чимало Бебі-бумерів. Це люди, народжені в період із 1944 по 1963 рік. Для них важлива молодість — вони хочуть бути молодими в душі та серці, повними ентузіазму. Саме тому покоління Бебі-бумерів зробило популярним фітнес, уколи краси – вони хочуть виглядати добре і бути в тонусі. Подивіться, як активно вони рухаються — яку широку популярність у світі набула скандинавська ходьба, скільки людей цього віку тренується, бігає напівмарафони та марафони. Бебі-бумери – батьки представників поколінь Х та Y, дідусі та бабусі нинішніх Хоумлендерів.

Бебі-бумери, «Ікси» та Міленіуми

Покоління X – люди, народжені з 1964 по 1984 рік. Їхні головні цінності — унікальність, несхожість. Саме «Ікси» керують сьогодні більшістю компаній, багато хто з них створив свій бізнес. Ще одна важлива цінність цього покоління – професіоналізм. До всіх питань життя, роботи, освіти, виховання, здоров’я вони підходять саме з цієї позиції. Наприклад, наскільки професійно розроблені продукти та сервіси, наскільки грамотно вони подаються. Все оцінюється з позиції — чи це професійно?

Покоління Міленіум (покоління Y) – люди, що народилися з 1985 по 2003 рік. Одні недавно (деякі — тільки-но) почали працювати в компаніях, а решта ще навчаються у вузах. Для їхнього світу актуальна проблема вибору, точніше надлишок варіантів. Це покоління хоче отримувати більше порад. Вибір їм допомагають зробити блогери та інстаграмери, консультуючи з питань моди, краси, дизайну, саморозвитку. Блогери роблять світ зрозумілішим для «ігреків».

Покоління Міленіумів хоче отримувати більше порад. Вибір їм допомагають зробити блогери та інстаграмери, консультуючи з будь-яких питань: від моди до саморозвитку.

Домосіди (Хоумлендери)

Нещодавно почали з’являтися на світ Хоумлендери – покоління Z (вони народжуються з 2004 і народжуватимуться приблизно до 2024 року). Хоумлендерами вони названі, бо ─ домосіди: ці діти багато часу проводять удома, їх не випускають особливо на вулицю, поряд завжди є дорослий, який їх доглядає. Балують дітей-Хоумлендерів прабабусі та прадіди Мовчазного покоління (1923–1943 р.н.) Усього, виходить, ми нарахували п’ять поколінь, а якщо додати довгожителів покоління Переможців (1900–1922 р.н.), то й шість. Але повернемося до Хоумлендерів. Хоумлендери поєднують у своєму житті біологічний та технологічний світи. Це покоління почне стежити за здоров’ям саме зараз — вони вже зараз мають чимало розумних «діджитал-асистентів», а з’являться ще більше. Ці пристрої допоможуть їм бути здоровими, красивими, жити довше-краще-якісніше. Роботи стануть домашніми лікарями та консультантами Хоумлендерів.

Лідерами думок стануть науковці, лікарі, викладачі університетів, дослідники. Вони перетворяться на героїв життя, фільмів, вестимуть популярні інстаграми майбутнього.

Домосіди (Хоумлендери)

Покоління змінюють світ під свої цінності. Якими будуть цінності Хоумлендерів? Технології та наука, біотехнології та медицина. Лідерами думок стануть науковці, лікарі, викладачі університетів, дослідники. Вони перетворяться на героїв життя, фільмів, вестимуть популярні інстаграми майбутнього. Інтерес до наукових досягнень у Хоумлендерів гармонійно поєднуватиметься з красою та жіночністю. Теми дружби та кохання залишаться незалежно від зміни поколінь, адже вони важливі для всіх.

Чого ще нам чекати від Хоумлендерів? Крім науки та технологій, важливу роль у їхньому житті відіграє якісна університетська освіта — ці люди прагнутимуть її здобути і вибиратимуть лише гарні освітні програми. Ретельність і увага до деталей відіграють свою роль — Хоумлендери не лише створять нові продукти, ліки, зроблять глобальні наукові відкриття, а й напишуть до них докладні інструкції та їх уважно читатимуть. А ще вони дотримуватимуться законів і правил, оскільки отримали безліч сигналів про те, що якщо цього не робиш, можна загинути або створити собі зайві проблеми.

Хто проти кого дружить

Чи важко буде взаємодіяти з Хоумлендерами? Це залежить від того, до якого покоління ви належите. Найкраще з ними порозуміються «Ікси», а також представники Мовчазного покоління. Більше складнощів у спілкуванні з Хоумлендерами виникне у Бебі-Бумерів та «Ігреків». Це цілком зрозуміло: різниця між представниками сусідніх поколінь більша.

А ось нове покоління, яке прийде після Хоумлендерів, краще взаємодіятиме саме з Міленіумами та Бебі-бумерами. Так працює циклічність. Ця циклічність на початку 2020-х років призведе до нового етапу економічного підйому.

Залишити коментар

*

Вгору