Трахеїт – це запалення слизової оболонки трахеї, що набувається в слідстві сильної застуди. Трахеїт ділиться на хронічний і гострий.

Гострий трахеїт

Гострий трахеїт як правило протікає в зв’язці з фарингітом, ринітом або ларингітом. Найпоширеніша причина появи гострого трахеїту – вірусна інфекція. Також, появі трахеїту може посприяти тривале вдихання холодного, сухого або запиленого повітря, а також парів токсичних речовин і газів. Гострий трахеїт супроводжується набряком слизової трахеї і підвищеним виділенням в’язкого слизового секрету, який може мати гнійний характер.

Трахеїт і його лікування

При гострому трахеїті у хворого виявляється болісний кашель (сухий або мокрий), відчуття печіння в області грудей, хрипкий голос і утруднене дихання. Часто кашель набуває характер нападу, приводячи до головної болі і навіть колапсу. Кашель зазвичай турбує вранці і ночами. При гострому трахеїті можливе невелике підвищення температури, зазвичай ближче до вечора.

Народні засоби лікування гострого трахеїту

Якщо гострий трахеїт носить вірусний характер, то без застосування противірусних ліків будь-яке лікування буде боротися лише із симптомами. Для усунення симптомів гострого трахеїту використовують жарознижуючі і протизапальні засоби, гірчичники на ділянку грудей, теплову інгаляцію та гаряче питво.

Розглянемо детальніше способи теплової інгаляції. Для проведення теплової інгаляції вам знадобиться невелика каструлька або тазик. Налийте в неї 4-5 склянок окропу і додайте такі лікарські засоби: 1/2 або 1 ч.л. ментолового, евкаліптового або анісового масла, 1-2 ст.л. подрібненого листя евкаліпта, 5-10 крапель 5% або 10% настоянки йоду. Далі роблять із картону або щільного паперу воронку і великим кінцем накривають каструлю, а через вузьку необхідно дихати ротом.

Гострий трахеїт

Якщо ж ви не хочете робити воронку, то можна дихати над каструлькою попередньо накрившись рушником або простирадлом. В цьому випадку дихати треба на відстані 20-30 см. Відстань ви можете регулювати температуру пари, чим більше тим менше температура. Процедура інгаляції триває 5 хвилин. Подібні інгаляції проводять по кілька разів на день протягом 3-5 днів.

Ще себе добре зарекомендував при лікуванні гострого трахеїту прополіс. Прополіс – це бджолиний клей, клейка речовина коричнево-зеленуватого кольору. Використовують інгаляцію із застосуванням прополісу. Необхідно взяти 40 гр. воску і 60 гр. прополісу. Помістіть їх в алюмінієвий посуд (300 мл.), Яку помістіть в більш широкий посуд з киплячою водою. Дихати треба по 10-15 хвилин 2 рази на день (вранці і ввечері).

Хронічний трахеїт

Якщо не займатися лікуванням гострого трахеїту, то він переростає в хронічний. Ще хронічний трахеїт може з’явитися у людей, які зловживають курінням, алкоголем і як наслідок від низки інших захворювань. Симптоматика при хронічному трахеїті практично така як і при гострому. Хронічний трахеїт протікає або з атрофічними або з гіпертрофічними змінами слизової трахеї.

Народні засоби лікування хронічного трахеїту

Лікування хронічного трахеїту будується на тих же принципах, що й лікування гострого. Тому, всі народні методи для лікування гострого трахеїту застосовні і для хронічного.

Хронічний трахеїт

Народна медицина рекомендує використовувати такі відвари і настоянки, які мають відхаркувальну дію:

  • 20 р. квітів кропиви заливають 4 склянками окропу. Отриманий відвар п’ють протягом дня.
  • 0,6 г трави іпекакуани настоюють на 200 мл. води. Настоянку приймають по 1 ст.л. 6 разів на день (кожні 2 години).
  • Відвар з листя мати-й-мачухи (10 гр. листя мати-й-мачухи на 200 мл. води). Відвар приймають по 1 ст. л. кожні 2-3 години.
  • По 1 ст.л. 3 рази на день випивати свіжий редьковий сік.
  • Настоянка з соснових бруньок (1 ст.л. бруньок на 1 склянку окропу). Слід настояти 30-40 хвилин, попередньо замотати в рушник. Потім процідити і пити по 1-2 ковтки при кашлі.
  • Настоянка з листя подорожника. На 10 гр. листя подорожника 200 мл води. Приймати по 2 ст.л. кожен 2 години (6 разів на день).
  • Настій з 10 гр. материнки звичайної на 200 мл води. Пити по чверті склянки 3 рази на день.

Перш ніж вдаватися до народних методів лікування, настійно рекомендуємо проконсультуватися у лікаря, так як тільки комплексне лікування з допомогою традиційної та народної медицини здатне дати найкращий і швидкий ефект.

Залишити коментар

*

Вгору